Eğitim Yeni Konular

2021-2022 Yetenek Sınavlarına Hazırlık Eğitimi

nevart akademi yeni dönem

Nasıl bir eğitim veriyoruz?

Eğitimlerimizde az sayıda öğrenci ile sanat hayatına adım atacak öğrencinin sanat danışmanlığı, kişisel gelişim özelliklerine göre yapılmakta ve bireysel bir yol haritası çizilmektedir. Öğrencilerimiz akademimizde aldığı eğitimlerde sanat deneyiminde ve gelişimlerinde sadece eğitim aldıkları dönemde değil sonrasında da akademi desteğinden faydalanmaktadırlar. Yaşadıkları sanat eğitim deneyimi öğrencinin eğitim hayatının hiçbir noktasında elde edemeyeceği bilgi ve beceriler barındırmaktadır. 

Eğitim 3 aşamadan oluşuyor:

1. aşama temel çizim aşaması. Bu aşamada ilk olarak çizim tekniklerinin temelleri ve basit objelerin hayalden ve bakarak çizilmesini içeriyor. Oran-orantı, perspektif, farklı bakış açılarından objeleri hayal ederek çizebilme gibi beceriler kazanılıyor.
2. aşama görsel algı aşaması. Görsel algı aşamasında da yapılan çalışma desen ve imgesel tasarıma yönelik temel kurallar, anatomi ve perspektif çalışmalarını içeren, yetenek sınavlarında başarılı olmak için yeterli olan bir düzeyi oluşturuyor.
3. aşama sanatsal ifade aşaması. Bu aşamada artık öğrenciler hayallerinden artistik imgesel tasarım, mekansal çalışmalar, figüratif çalışmaları yapabiliyor, yaptığı çalışmaları sergileyebilecek bir noktaya ulaşıyor.

 

Özel Yetenek Sınavları Nedir?

Yetenek sınavları her üniversitenin kendi bünyesinde düzenlediği, sanat ve tasarım gibi yaratıcılık gerektiren bölümlere öğrenci seçmek için uygulanan bir çizim sınavıdır. Bu sınavlar her üniversite tarafından ayrı ayrı düzenlendiği ve uygulandığı için öğrenci seçimleri de o okullar tarafından yapılıyor. Bundan dolayı da her üniversite kendisinin düzenlediği yetenek sınavında farklı uygulamalar yapabiliyor. Örneğin bir üniversite portfolyo ile öğrenci kabul ederken, bir başkası renk bilgisini ölçen bir sınav yapabilir, veya bir başkası perspektif bilgisini ölçen bir sınavla öğrenci kabul edebilir. Bundan dolayı öğrencilerin hangi üniversitenin hangi bölümüne başvuracağını önceden bilmesi önemli.

 

Ders Gün ve Saatleri

Hafta içi Grubu Salı-Perşembe,

Hafta sonu Grubu Cumartesi-Pazar

10.00-17.00

Eğitim Ücretleri

Ekim 2021 -Haziran 2022 aylık eğitim ücreti

Haftada 1 gün 600 TL

Haftada 2 gün 800 TL

Temmuz- Ağustos ayı 1000 TL

Temmuz ve Ağustos ayında yoğunlaştrılmış eğitime geçilmektedir.

Grup Kontenjanları 6 kişi ile sınırlıdır.

Ders gün ve saatleri saatleri grup şeklindedir.

Öğrenci istediği gün ve saat grubunu tercih edebilir.

Öğrenci tercih ettiği ders gün ve saatine devamlılık sağlamak zorundadır.

Ders telafiler o ay içinde gerçekleştirilmelidir. Diğer aylar telafi yapılmamaktadır.

2020- 2021

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim.