Ana sayfa » Akademik Programlar

Akademik Programlar

Print

Nevart Akademi bireysel çalışma ve araştırmaya ve gerçek sanat ve tasarım projelerinin üretimine dayalı stüdyo eğitimi sunmaktadır. Geleneksel notlandırma sistemleri desteklenmemektedir, bunun aksine “pass/fail” sistemine dayalı bir derecelendirme uygulanmaktadır. Öğrencilerin her yıl 24 kredi, toplamda 2 yıllık eğitim alanlar 48 kredi, 3 yıllık eğitim alanların 72 krediyi tamamlaması gerekmektedir. Öğrencinin başarılı sayılması için toplam kredileri tamamlamasının yanı sıra, bir kişisel sergi ve çalışmalarını anlatan bir tez yazması istenmektedir.

Nevart Akademi’deki eğitim, çoğu sanat ve tasarım okul ve üniversitelerinin uyguladığı klasik eğitim sisteminden farklı. Stüdyo ortamı bireysel gelişimin  geliştirilmesi için eğitim sisteminin temelinde yer almaktadır. İlgisi ve motivasyonu yüksek öğrencilerin bulunduğu bir ortamda diyalog ve kritiği geliştirecek bir eğitim sunulmaktadır. Bu açık eğitim yapısıyla öğrencilerin bir hedefe yönelik olarak çalışması desteklenir ve bundan dolayı da bireysel öğrenme konusunda gelişmeye katkı sağlanmış olur.

Nevart Akademi’de akademik programlar “yüksek lisans” programlarıdır. Eğitim güzel sanatlar, tasarım ve mimarlık fakültelerinden mezun olanlar için 2 yıl, farklı fakültelerden mezun olanlar için 3 yıl sürmektedir.

Akademik Programlar
Ürün Tasarımı / Product Design
Dijital Medya Tasarımı
Modern Sanatlar