Ana sayfa » Eğitim, Yeni Konular

RESİM KURSU| bir resim kursunun anatomisi

Gönderen kişi | 14 Eylül 2019 – 15:19

Ankara’ da bir resim kursu olarak 10 yıllık bir tecrübeyle bu yazıyı paylaşıyoruz. ‘’Bir Resim kursu nasıl olmalı’’dan ziyade ‘’Nasıl olmamalı’’ dır sorusuna çözüm arayan bir resim kursuyuz. Resim eğitimi konusunda biraz iddialıyız. İddialı olmamızı sağlayan neden, uluslararası bir eğitim programı ile yurt içi ve yurt dışı öğrenci başarılarımızdır.

nevart-akademi_resim_kursu Resim kursumuzun Ankara’daki diğer resim kurslarından farkı nedir?

Bir resim kursu olarak ilk önemsediğimiz ilke eğitimin bireysel yani öğrenciye göre ilerlemesidir.

Bunu nasıl sağlıyoruz?

Resim kursumuzda Her bir eğitim grubunun en fazla 10 kişilik bir kontenjan sayısıyla sınırladığımızda hem öğrenciyle birebir ilgi hem öğrencinin hızına göre bir program ayarlamak ve takibini sağlamak resim eğitimini kolaylaştırıyor ve kaliteli bir eğitim ile öğrencilerimizin sanat eğitimini sağlıyoruz.

Resim kursunuzda eğitim programınız nasıl ilerliyor?

Resim kursumuzda uluslararası içeriğe sahip bir müfredat bulunmaktadır. Bu müfredat bir öğrencinin tıpkı anasınıfına ya da ilkokula başlaması gibi işin alfabesinden yani çizgiden başlıyor. Çizgi eğitimi resim eğitiminin temel taşıdır. Öğrenci malzemeyi tanır. Önce kendini keşfeder ve öğrenmeye odaklanır. Sonrasında yine hemen önüne bir obje ya da model koyup bunu çiziyoruz şeklinde değil. Modül ile ilerlenir. Çizgiden sonra boyut algısı, boyuttan sonra tonlama, sonra ölçü- kompozisyon bilgisi verilip objelerin ölçüyle çizimi yaptırılır ve daha sonra o objelerin doku çalışması nasıldır sırasıyla adım adım öğrenme metodu ve perspektif bilgisiyle temel çizim eğitimi tamamlanır. Bu arada öğrenci sanat tarihi renk bilgisi ve temel anatomi derslerini de temel çizimden sonra ya da ders programına bağlı alır.

Resim kursunuzda bu metod öğrenciye ne kazandırıyor?

Resim eğitim metodumuzla öğrenci kalıcı bir öğrenme gerçekleştiriyor. Bu sayede resim yapmaya ara verse bile birkaç tekrar işlemi ile kazanımlarını tekrar aktif hale getirebiliyor. Tıpkı bisiklete binmek gibi. Öğrencinin hızına ve kavrama kabiliyetine göre bireysel ilerlediğimizden resim yapmak adına ve yaratıcılık adına cesaret kazanıyor. Adım adım öğrenme her branşta olduğu gibi resimde de önemli bir yere sahiptir.

Tags: , , , , , , ,

Bir yorum yazın

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Aklınızdan geçenleri söyleyin...

You can use these tags:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim.