Yeni Konular

ÇOCUKLAR İÇİN SANAT EĞİTİMİ

 Sanat bireylerin, belli bir düzen içinde; duygusal ve düşünsel süreçlerini çalıştırarak davranış ve bilinçlenme yönlendirilir. Sanat sayesinde öğretici ve öğrenci buluşur ve belli bir disiplin sürecinden geçerek sanat dallarından birinde yetkin hale gelir. Sanat okulunun temel sanat eğitiminde belli başlı öğeler vardır; gözlem, araştırma, bulma, deneme, denetleme ve sonuçlandırma olarak sıralayabiliriz.   

Nevart_akademi_çocuklar_için_resim_kursu
 Çocuklar için sanat eğitiminde çocuğun sanatla buluşması farkındalık bilincinin oluşmasına, estetik değer kazanmasını sağlamaktadır. Böylece çocuk kendini ifade edebilme yetisini kazanır.

7-12 Yaş Arası

Ders günü: Pazar

Saatler: 10.00-12.00 / 12.30- 14.30 / 15.30- 17. 30

Eğitim Ücreti : Aylık 250 TL’dir

Çocuklar için sanat eğitiminin içeriği aşağıda yer almaktadır.

HAFTALAR YARATICILIK VE UYGULAMA ÇALIŞMASI AMAÇ
1.Hafta Islak kağıt üzerine leke çalışmaları Leke öğesini kavrayabilme; açık, orta, koyu ton değerleriyle oluşturulmuş düzenler yapabilme, daha önceden gördüğü imgeleri somutlaştırabilme, lekesel düzende görsel dengeyi sağlayabilme.
2. Hafta Kolaj tekniği teorik bilgisi İki farklı tekniğin uyumlu bir şekilde kullanılmasıyla görsel imgeler arasında uygun bağlantılar sağlayarak yorumlayabilme, yaratıcı düşünce ve tasarım gücünün geliştirilmesi.
3. Hafta 3 boyutlu kübist Maske Çalışması Malzeme-form ilişkisini kurabilme, üç boyutlu ifade yeteneğinin ve yaratıcılığın geliştirilmesi.
4. Hafta Renk Çemberi Renkleri tanımak, farklı tonları kullanabilme, açık-orta-koyu ton değerlerini anlayabilme.
5. Hafta Van Gogh’un Ayçiçekleri Tek bir renkten çeşitli tonlar elde etmek, fırça kullanma tekniğini anlamak, gördüğü bir resmi orantılı aktarmayı öğrenmek.
6. Hafta Kil ile Nesneler Oluşturma Daha önceden görülen bir nesnenin 3 boyuta dönüştürülmesi ile görsel algının geliştirilmesi.
7. Hafta Kil ile Nesneler Oluşturma Daha önceden görülen bir nesnenin 3 boyuta dönüştürülmesi ile görsel algının geliştirilmesi.
8. Hafta Heykeltıraş Giocometti kimdir?- Heykellerinden örnekler heykel yapma Sanatçı eserinden ilham almak 3 boyutlu eser üretmek heykel yapmak.
9. Hafta Hikaye Kitabı oluşturma Hayalgücü kullanarak, kendilerini yazılı ve görsel olarak ifade edebilme.
10. Hafta Hikaye Kitabı oluşturma Hayalgücü kullanarak, kendilerini yazılı ve görsel olarak ifade edebilme.
11. Hafta Boy portre yapımı Yaratıcılık büyük boyutlu iş üretebilme.
12. Hafta Boy portre yapımı Yaratıcılık büyük boyutlu iş üretebilme.

 

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim.