Gençler için Yaz Okulu

Görsel Sanat Atölyesi

Aslında bir yaratıcılık eğitimi olan Görsel Sanat Atölyesi, gençlerin zihinsel tasarımlarının iki ya da üç boyutlu birer sanat çalışmasına dönüşmesine olanak sağlar. Böylece gençler, çevrelerinde gördükleri şeyleri çalışmalarında biçimlendirme fırsatı bulur ve söz konusu şeylere karşı daha duyarlı hale gelirler. Bu biçimlendirme süreci onların kavrama, düşünme, karar verme, uygulama ve sonuçlandırma potansiyellerini geliştirir. Sonuç olarak ortaya çıkan ürünün sanatsal bir yönü bulunması değil, gencin yaşadığı sürecin, gelişimine olan katkısı önemlidir.

Görsel Sanat Atölyesi programında gençlerimizin, eleştirel düşünme, yaratıcı düşünme, iletişim, araştırma ve sorgulama, problem çözme, bilgi teknolojilerini kullanma ve girişimcilik  becerilerini geliştirmesine olanak sağlayan bir eğitim süreci eşlik etmektedir.

Dersler

Temel Çizim

Görsel Zeka

Genel Kültür

Desen

Heykel

Sanatsal Anatomi

Salı -Çarşamba- Perşembe- Cuma- Cumartesi Pazar günleri

Önerilen makaleler

2 Yorum

  1. Merhaba,Ankara dışında başka bir şehirde ikamet ediyoruz. Bu yüzden okul zamanı yetiştirme kurslarına lise2 ye giden kızımın katılma imkanı yok.Ancak yaz tatili boyunca Ankara’da bulunuyor.Güzel Sanatlar bölümlerine girilecek sınav için birkaç yaz dönemi kurslarınızı takip etmesi yetişmesi için yeterli olabilir mi?Bu amaça uygun bir program sunabilir misiniz?İlginiz için teşekkür ederim.

    1. Merhaba,

      Yazın devam eden yoğunlaştırılmış eğitim programımıza 3 yaz boyunca katılabilirse ve buradaki çalışmalarda öğrendiği konuları yıl içinde de tekrar edebilirse bu sınavlara hazırlık için yeterli olacaktır. Biz onun için özel bir program ve yıl içinde de yapması gereken çalışmaları hazırlarız ve yıl boyunca da internet üzerinden mail yoluyla yada farklı yöntemlerle durumunu takip edip, yönlendirebiliriz. Önemli olan öğrencimizin isteği ve düzenli bir şekilde bireysel çalışmalarına devam edebilmesi.

      İlginiz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim.