Ana sayfa » Eğitim, Nevart

Görsel Sanatlar Eğitimi Ders İçerikleri

Gönderen kişi | 06 Şubat 2011 – 14:51

Temel Tasarım

Bu ders zihinde canlandırılan bir düşüncenin “Tasarım” olarak ifade edilebilmesi için gereken temel ilkelerin kavranmasına yöneliktir. Bu dersle birlikte öğrenci 2 boyutlu formlarla tasarlamayı öğrenecek ve 3 boyutlu formları görmeye başlayacak. Nokta, çizgi, çizgi çeşitleri, çizgisel ifadeler, leke, hareket, ışık-gölge, ölçü, biçim, doku; renk; şekilve zemin anlatımları bu dersinkonularıdır.

Temel Çizim

El, göz ve beyin üçlüsünün aynı anda hareket etmesiyle gerçekleşen çizim olgusunun işleneceği derstir. Bu ders sayesinde temel çizim kurallarını öğrenecek ve uygulayabileceksiniz. Çizgi, düz çizgi, eğri çizgi, dairesel çizgi, temel formların çizimi, obje çizimi, ölçü almak, detay çizimi, dokular, mekan çizimleri bu dersin kapsamındadır.
……………………………………..

……………………………………..

İmgesel Tasarım

İlk aşamada düşünebilmeyi ve hayal gücünü geliştirmek ve sözel çalışmalarla bir konu üzerinde yaratıcı fikirler üretebilmeyi amaçlamaktadır. İleri düzeyde öğrenciden, hayalinde imgelediği bir konuyu çizerek aktarabilmesi beklenmektedir. Perspektif, derinlik, rakursi gibi konular bu dersin kapsamındadır.
…………………………………

……………………………………..

Desen I

Figür çizimine başlangıç eğitimidir. Bu derste canlı modelden çizim yaparak kompozisyon, kağıdın kullanımı ve oran-orantı ile ilgili bilgiler verilir. İnsanın anatomik yapısı ile ilgili giriş niteliğindeki eğitimdir.
……………………………………..

……………………………………..

……………………………………..

Anatomi I

İnsan anatomisinin genel yapısının anlaşılması amaçlanmaktadır. İskelet sistemi önce her bir kemiğin tek tek incelenmesi ve çizilmesi, sonra bütün olarak tüm oran orantının anlaşılması ve parçaların bütünle ilişkisinin görülmesi sağlanır.

…………………………
……………………………………..

Desen II

Canlı model çizimleri yapılarak anatomi bilgisinin pekişmesi ve insan oran orantısının net bir şekilde anlaşılması amaçlanmaktadır. Doku farklarının görülmesi ve çizimle aktarılması; ışık-gölge, şekil-zemin ilişkilerinin anlaşılması sağlanır.

…………….
……………………………………..

Anatomi II

İskelet ve deri ilişkisi incelenir. Yarı iskelet, yarı kas ve deri kaplı desen çalışmaları yapılarak insan vücudunun yapısı en üst düzeyde öğrenilir.

……………………………………..

……………………………………..

……………………………………..

Görsel Zeka

Algı ve Şekil Yeteneği konularının işlendiği derstir. Görsel zekayı geliştirici ve sanatsal algıyı artırıcı alıştırmalarla öğrencilerin kısa sürede çevrelerine sanatsal bir bakış açısıyla bakmalarını amaçlamaktadır.

……………………………………..

……………………………………..

Sanat Tarihi

Bu derste ilkel insandan günümüze, sanatın nasıl geliştiği ve toplumları nasıl etkilediği anlatılarak öğrencilerin sanatsal kültürünü artırmak amaçlanmaktadır.

………………………………….
…………………………………

 

Genel Kültür

Bu derste sanat ve tasarım dünyasıyla ilgili eserler ve kişiler tanıtılacak ve öğrencinin sanat terimlerini öğrenmesi sağlanacaktır.

…………………………
……………………………………..


Portfolyo Tasarımı

Öğrenicinin yaptığı çalışmaları ve geldiği aşamayı en iyi şekilde anlatması için hazırlayacağı sunum dosyasını nasıl tasarlaması gerektiğinin anlatıldığı derstir.

…………………………

Tags: , , , , , , , , , , ,

Yorum yok »

 • betül yurtışığı dedi ki:

  merhaba..yetişkinler için resim bölümü haftasonu programı kurs ücretiyle ilgili bilgi verirseniz sevinirim.teşekkürler

  • Nevart Akademi dedi ki:

   Merhaba,
   Fiyatlarımız, en az haftada bir gün 2 saate kadar (ayda 8 saat eğitim) aylık 150.-TL+kdv dir.
   Pazartesi hariç hergün 9:30-18:00 saatleri arasında eğitimimiz vardır. İstediğiniz günlere ve katılacağınız
   saatlere göre fiyatlarımız değişiklik gösterebilir.
   Size özel programımız ve daha detaylı bilgi için Nevart Akademiye bekleriz.
   312 439 90 71

   Saygılar

 • Yusuf Gökhan Ercan dedi ki:

  merhaba. hobi resim kurslarınız var ancak benim merak ettigim bu kursların bi dönemselliği varmı, her an başlanabilir mi? şöyle ki zamanım kısıtlı olduğu için benim sadece kurstan beklentim teknik bilgi öğrenme düzeyinde. kısa bir bilgi verirseniz sevimirim. teşekkürler.

  • Nevart Akademi dedi ki:

   Profesyonel hobi atölyemiz vardır. Temel sanat eğitimiyle başlanır ve hedefinize göre yönlenerek devam eder.
   İstediğiniz zaman başlayabilirsiniz. Akademimizde tüm yıl eğitimimiz devam eder.
   Pazatesi günleri tatil günümüz olup haftanın diğer günleri sabah saat 9:00-18:00 arasında eğitimimiz devam eder.
   Size özel programımız mutlaka vardır. Detaylı bilgi için ve sizi tanımak adına mutlaka Nevart Akademiye bekliyoruz.
   Tel: 312 439 90 71
   Hoşdere cad. 194/2

   Saygılar

 • sevde dedi ki:

  merhaba,ben lise son öğrencisiyim tm bölümünde okuyorum.iç mimarlık ve çevre tasarımı bölümünü okumak istiyorum ama yetenek sınavlarını kazanmak biraz zormuş.ben çok fazla olmasa da yeteneğimin olduğuna inanıyorum.siz yetenek sınavlarında beni ne kadar ileriye götürebilirsiniz? yani kısaca sizin yetenek sınavlarındaki başarılarınızı merak ediyorum.

  • Nevart Akademi dedi ki:

   Çalışan için kazanmak kolaydır. Yeteneğiniz olması önemli değil, sistemli şekilde verilen eğitimleri takip etmeniz sizi başarıya götürecektir.
   Eğitim kadromuzu web sitemizden takip ederseniz ne kadar alanında uzman bir ekiple çalışıldığını görmüş olursunuz.
   Verilen eğitimi takip ettiğiniz ve kendinize de inandığınız takdirde kazanmanızı engelliyecek bir neden kalmaz.
   Başarılar diliyoruz.

 • görkem and dedi ki:

  merhaba. kara kalem çizim yapmayı çok istiyorum..nerden baslıcam yada hangi kursları almam gerek fiyatları ortalama ne kadar? bu işi ögrenebilmem ne kadar sürer? ve haftada kac saat onun hakkında bilgi almak istiyorum.sorum uzun oldu ama umarım yanıtlarsınız 🙂 Teşekkürler..

  • Nevart Akademi dedi ki:

   Temel sanat eğitimi ile başlamanız gerek. Süreç sizin eğitim aldığınız süreye göre gelişir. Haftaiçi ve haftasonu eğitimlerimiz mevcuttur.
   En az haftada bir gün 2 saate kadar (ayda 8 saat) eğitim almanız gerekir. Şu anki fiyatı 150+KDV dir.
   Fiyatlar geleceğiniz günler ve saatlere görede düzenlenebilir.

   Başarılar dileriz

 • alibaba dedi ki:

  selam,ankaraya uzak bir mesafedeyim ders almak istiyorum,nasıl yardımcı olabilirsiniz.

  • Nevart Akademi dedi ki:

   Şehir dışından gelenler için Ankara’da pek çok yurt seçeneği bulunmaktadır. Eğer imkanınız varsa burada kalıp, derslerimize Ekim’den itibaren katılmanızı öneririz. Bunun dışında hazırlığı içinde olduğumuz Online Uzaktan Eğitim’lerimizi kısa bir süre içerisinde hayata geçirmek istiyoruz. Ancak bu eğitimlerin başlangıç tarihi henüz netlik kazanmadı, çalışmalarımız devam ediyor. Eğer bizi telefonla arayarak iletişime geçersiniz size daha fazla yardımcı olabiliriz.

 • Aslı dedi ki:

  Merhaba. Ben ygs ve lys ye hazırlanıyorum. Aynı zamanda yetenek sınavlarına girip iç mimarlık okumakta aklımdan geçiyor. Ancak haziran gibi başlayan hızlandırılmış kurs gibi bir programınız var mı? Ne kadar sürüyor tahmini fiyat ne kadardır Varsa eğer sıfırdan başlayan biri için yeterli olur mu?

  • Nevart Akademi dedi ki:

   Merhaba. Evet, hızlandırılmış programımız var. Hızlandırılmış program yetenek sınavınızın olduğu güne kadar devam edecektir. Başarınız sizin kişisel performansınıza bağlı. Eğer derslere verimli bir şekilde katılırsanız ve beklenen çalışmaları yerine getirirseniz kazanmamanız için bir sebep yok. Merak ettiğiniz diğer sorularınız için bizimle irtibata geçiniz. Telefon: 0 (312) 439 90 71 http://nevart.net/iletisim/

 • Aslınur dedi ki:

  Özel yetenek sınavları kalktı mı? Öyle birşey duydum bilgilendirirseniz sevinirim

  • Nevart Akademi dedi ki:

   Hayır özel yetenek sınavları kalkmadı… Ancak her okul kendi bünyesinde sınav yaptığından dolayı, bazı okullar yetenek sınavlarıyla öğrenci almayı tercih ederken bazıları LYS’yi tercih etmektedir…

 • Nur Keskin dedi ki:

  Merhabalar Minyatür eğitimi veriyor musunuz?Bilgilendirirseniz seviniri.

 • yunus dedi ki:

  merhaba yetenek sınavına hazırlık kursuzunuza hafta içi sadece bır gun gelebılırım. bu şekilde bir programınız varmı …?

 • simge dedi ki:

  merhaba ben lise 3 grafik tasarım öğrencisiyim okulumda gördüğüm çizim eğitimi yetenek sınavı için çok yetersiz nerdeyse sıfırdan başlayabilceğim bir sınava hazırlık kursu arıyorum. bu yazdan itibaren başlayıp sınava kadar, yaz boyunca uygunum ama okullar açılınca 2 gün 11-12 saatlik desim diğer günlerde stajım olucak. burdan ne kadar faydalana bilirim ders saatleri açısından?

  • Nevart Akademi dedi ki:

   Eğitimlerimiz haftaiçi ve haftasonu sürekli olarak devam etmektedir. Okul dönemindeki programınıza göre uygun bir şekilde derslerimize katılabilirsiniz. Akademimizde sistemli bir eğitim programıyla farklı dersler işlendiğinden dolayı sizin programınıza göre almanız gereken dersleri seçerek kaydınızı yaptırabilirsiniz. Detaylı bilgi için bizi ziyaret edebilirsiniz… Telefon: 0 (312) 439 90 71 http://nevart.net/iletisim/

 • cemre dedi ki:

  Merhaba, ben heykeltıraşlık eğitimi almak istiyorum. Mermerden heykeller yapmak istiyorum. Temel sanat eğitiminin içeriğini de çok beğendim, fiyat hakkında bilgi alabilir miyim?

  • Nevart Akademi dedi ki:

   Merhaba,
   Fiyatlarımız geleceğiniz saat ve günlere göre değişiklik gösteriyor. Bu nedenle eğer Akademiye uğrama şansınız varsa
   nasıl bir program istediğinizi görüşür ona göre fiyat seçeneklerini paylaşırız. Mutlaka size uygun bir seçenek vardır.
   Ziyaretinizi bekliyoruz.

 • pınar dedi ki:

  Merhaba,

  Umarım eğitimlerinizde yaş sınırı yoktur. Kısa bir süre grafikerlik yaptım. Tasarımlarımın yeterli olduğunu sanmıyorum. Aslında artık köşeme çekilmem lazım olduğunu söylüyorlar ama ben onlara inat :)) bu işi temelden öğrenmek istiyorum. Eğer eğitimlerinize katılma imkanım olursa ancak hafta sonu 1 gün katılabilirim. Bu mümkün mü? Ayrıca Temel Tasarım, Temel Çizim, İmgesel Tasarım, Desen I v.b gibi dersler tek bir eğitim içinde mi veriliyor yoksa hepsi ayrı ayrı eğitimler mi?
  Haftada bir gün katılırsam ücret tahmini olarak ne öderim.
  Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

  • Nevart Akademi dedi ki:

   Merhaba Pınar hanım,
   Bahsettiğiniz eğitimlerin hepsini (Temel Tasarım, Temel Çizim, İmgesel Tasarım, Desen vb) alacaksınız. Pazartesi günleri tatil günümüz olup haftanın diğer günleri (haftasonları dahil sabah 9.30-18.00 saatleri arasında eğitimlerimiz mevcuttur. Fiyatlarımız geleceğiniz saatlere ve günlere göre değişmektedir. Sizi Nevart Akedemiye ziyaretimize bekliyoruz. Hem tanışmış oluruz hem size uygun programlarımızı konuşuruz.. Sizi aramızda görmek bizi mutlu edecektir.
   Sevgi ve Saygılar

 • merve dedi ki:

  yetenek sınavlarına hazırlık kursunuzun fiyatı ne kadar

  • Nevart Akademi dedi ki:

   Merhaba,
   Yetenek sınavlarına hazırlık eğitiminin aylık ücreti 400 TL. Farklı eğitim programları ve saatleri hakkında bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. 0 312 439 90 71

 • Ata Türker Arıkök dedi ki:

  Merhaba,

  8 yaşında oğlum var. Resim yapmaktan ve kağıt yapıştırıcı ve boyalarla oynamaktan hoşlanır. 8 yaş grubu için gruplarınız var mı? Varsa neler çalışılıyor öğrenebilir miyim? Ayrıca fiyat ne kadar? Teşekkürler.

  • Nevart Akademi dedi ki:

   Merhaba,
   8 yaş için eğitimlerimiz var. Bizim uyguladığımız tüm eğitimler yıllık plan ve programa göre devam etmektedir. Amaç öğrencilerin görsel zekasını, yaratıcılığını, analitik düşünebilme becerisini, tasarlama ve uygulama becerilerini geliştirmektir. Bu program süresince pek çok çalışma yapıyorlar, kağıtla tasarımlar, origami, boyalarla çalışmalar, kil gibi malzemelerle 3 boyutlu tasarımlar ve heykeller, vb. Bu eğitim programı için aylık ücret 200 TL’dir. Daha detaylı bilgi için akademimize bekleriz ya da bizi arayabilirsiniz. İletişim bilgilerimiz için tıklayın http://nevart.net/iletisim/

 • Nihal dedi ki:

  Merhaba, biz Ankara dışında bir şehirdeyiz ve kızımın okul zamanı kurslarınıza katılma şansı yok.Ancak yaz tatili boyunca Ankara’da bulunuyor şu an lise 2 öğrencisi ve üniversite güzel sanatlar için yetenek sınavına girmek istiyor.Sınava hazırlık kurslarınızın yaz dönemi uygulaması var mı? Ya da 2 -3 yaz dönemi takip ederek tamamlayabileceği hazırlık kurslarınıza eşdeğer olabilecek bir program yapılabilir mi?İlginiz için teşekkür ederim.

  • Nevart Akademi dedi ki:

   Merhaba,

   Yazları hızlandırılmış eğitimlerimiz oluyor. Bu programı 3 yaz boyunca takip edebilirse ve yıl içinde de yazın burada öğrendiği konulara çalışırsa yetenek sınavlarına hazırlanabilir. Biz onun için özel bir program ve yıl içinde de yapması gereken çalışmaları hazırlarız ve yıl boyunca da internet üzerinden mail yoluyla yada farklı yöntemlerle durumunu takip edip, yönlendirebiliriz. Sistemli bir şekilde çalışılarsa yetenek sınavında başarılı olacaktır.

   Görüşmek üzere…

 • Begüm dedi ki:

  Merhaba 🙂 ben çankaya üniversitesinde %50 burslu olarak iç mimarlık bölümünü kazandım , henüz hazırlık okumaktayım. Bölüm hakkında çok heycanlıyım fakat karakalem ve yağlı boya tekniği konusunda eksiklerim var. Yoğun okul temposu içerisinde olduğumdan haftada bir iki gün gelebilirim . Gelebiliceğimiz günleri kendimiz secebiliyor muyuz ve ücretlerinşz ne kadar acaba 🙂

  • Nevart Akademi dedi ki:

   Merhaba Begüm,
   Ders temponuzu bozmayacak şekilde uygun programlarımız var.  Ücretler de katılacağınız programa göre değişiyor. Ayda 64 saatlik eğitimin ücreti 400 TL, 16 saatlik eğitimin ücreti 300 TL, 8 saatlik eğitimin ücreti de 150 TL. Daha detayli bilgi için akademimize bekleriz. Heyecanlı tasarımcı adaylarını görmek bizi mutlu ediyor…

 • Sinem dedi ki:

  Merhaba ben lise son öğrencisiyim iç mimarlık bölümü istiyorum. Çok yeteneğim yok çizimde sınava hazırlanmak için geç mi kaldım acaba?

  • Nevart Akademi dedi ki:

   Merhaba. Sınavlara yaklaşık 4-5 ay var. Bir an önce çalışmaya başlamanız gerekiyor. İç mimarlık okumak istediğinize göre yetenekli olmalısınız. Yetenek sınavlarında başarılı olmak için yapılması gereken bazı çalışmalar yapıldıktan sonra başarısız olmak için hiçbir sebep yok.

 • Eylül dedi ki:

  Merhaba Online Uzaktan Eğitim sistemi hakkında bilgi almak istiyorum. Bu nasıl bir Eğitim olacak ? Ve herkes katılabilir mi?

  • Nevart Akademi dedi ki:

   Merhaba,

   Online eğitimlerimiz 2 ana yöntem üzerinde odaklanıyor. Birincisi öğretmen ve öğrencilerin karşılıklı görüntülü görüşmesi ile sürdürülürken, ikincisi öğrencilere sağlanan çizim kaynaklarını takip ederek çalışmaların yürütülmesi ve ortaya çıkan çalışmaların eğitmenlerce incelenerek öğrencilerin yönlendirilmesi ile oluyor. Ve alınan online eğitim tamamlandıktan sonra ücretsiz olarak Nevart Akademi’de 1 aylık yoğun eğitime katılarak eğitim tamamlanmaktadır. Eğitim almak istiyorsanız bize mail yollayabilirsiniz.

 • cansu dedi ki:

  merhaba,

  ben resim kursu araştırırken böyle bir programın(Görsel Sanatlar Eğitimi) varlığından haberdar oldum, o nedenle konuyla ilgili birkaç sorum var;
  1.Görsel Sanatlar Eğitimi dahilinde 11 dersi tamamladıktan sonra heykel,resim..vs. arasından resmi seçmem ile direkt resim kursu almam arasındaki fark nedir? resim kursu da yukarıdaki eğitimleri (desen, anatomi..vs.) içermiyor mu?
  2.Resim kursu eğitiminde belirlenmiş periyod/süre var mıdır? Görsel Sanatlar Eğitimi toplamda kaç saatten oluşuyor ya da eğitim süresi nedir?
  3.genel resim bilgisi edinimi dışında animasyon alanında kendimi geliştirmek istediğim için, edindiğim bilgiyi bu alanda da kullanmak istiyorum. yukarıda sorduğum “resim kursu” ya da “Görsel Sanatlar Eğitimi” programlarından biri bu amacımı karşılar mı yoksa yetenek sınavlarına hazırlık kursu gibi spesipik kurs programarını mı seçmeliyim? (not: akademik anlamda animasyon bölümü istemiyorum, sadece bu alana yönelmek istiyorum)

  teşekkürler.

  • Nevart Akademi dedi ki:

   Merhaba,

   Bu soruların hepsine buradan yanıt vermek biraz zor ama elimizden geleni yapalım. 🙂

   1. Nevart Akademi’de verdiğimiz eğitim Görsel Sanatlar ve Tasarım Programı olarak adlandırılıyor. Bu eğitim programında sizin de belirttiğiniz derslerin hepsi belli bir programı takip ederek veriliyor. Resim kursu, heykel kursu, vb Görsel Sanatlar ve Tasarım eğitim programının içinde yer alıyor, bundan dolayı her biri için ayrı bir eğitim verilmiyor. Ancak sizin uzmanlaşmak istediğiniz alan ne ise, temel eğitimi tamamladıktan sonra o alana ağırlık vererek eğitiminize devam ediyorsunuz.

   2. Görsel Sanatlar ve Tasarım Programı’nda yoğun programa katılırsanız (haftada en az 16 ders) ve düzenli devam ederseniz 1 yıl içerisinde programı tamamlamış olursunuz. Ancak daha esnek saatlerle eğitim görmek isteyen öğrencilerimiz için belirli bir süre veremiyoruz. Çünkü öğrencinin gelişimi hangi sıklıkla eğitim aldığıyla bağlantılı. Bundan dolayı süre öğrenciye bağlı olarak değişiyor.

   3. Burada yoğun programda eğitim alırsanız Animasyon ile ilgili de gelişme sağlarsınız. Verilen eğitimde animasyon için gerekli olan hareket ve anatomi bilgisi, imgesel mekan tasarımı gibi konular bulunuyor.

   Sorularınızı daha detaylı yanıtlayabilmek için sizi akademiye bekleriz…

 • zeynep dedi ki:

  Merabalar, ben ic mimarlik okumak istiyorum ve suan gttgm okulda temel tasarim dersinde perspektif cizdigimde bu alanda kendimi gelistrmem gerektigini anladim. yetenek sinavnda basarili olacagimi dusunuyorm sizinde yardimlarinzla ama ygs de kendime guvenmiyorum ankara disinada cikamam. Ankaradada sadece yetenekle alan univ yok ne yapmaliym 🙁

  • Nevart Akademi dedi ki:

   Merhaba,

   Yetenek sınavlarına girebilmek için baraj puanını geçmeniz yeterli oluyor. Umutsuzluğa kapılmayın. Üniversiteler ve yetenek sınavlarıyla ilgili bilgi almak isterseniz bizi arayabilirsiniz. 0312 439 90 71

 • adem dedi ki:

  merhaba ben lise 3 sınıf oğrencisiyim bilişim teknolojileri alanı grafik ve animasyon dalında eğitim göreceğım resimle yakından ilgileniyorum kabiliyetimin artması için bir kursta eğitim görmem gerek fakat ben tokattayım ve ankaraya gelme olasılığım yok benim kabiliyetimi geliştirebilmem için video eğitim seti vb. gibi şeylerle bana destek olabilirmisiniz
  cevaplarsanız sevinirim 🙂

 • didem ikincioğulları dedi ki:

  Merhaba, akademik eğitiminize katılmak istiyorum ders programı ve ücretlerle ilgili bilgi gönderebilirseniz çok sevinirim teşekkürler
  Didem

  • Nevart Akademi dedi ki:

   Merhaba Didem,
   Şu anda eğitim programları ile ilgili düzenlemeler yapılıyor. Eğitim ücretleri ve diğer bilgiler haftaya kadar netleşecektir. Detaylı bilgi için lütfen websitemizi takip ediniz. Ayrıca mail listesine kayıt yaparsanız programlarla ilgili açıklamalar da maille bildirilecektir. Görüşmek dileği ile… 🙂

 • SİNEM dedi ki:

  merhabalar,ben güzel sanatlar fakültesi resim bölümünde eğitim almak istiyorum,ancak yetenek sınavları için profesyonel bir destek almam gerektiği ve bu desteğinde sizler tarafından kaliteli birşekilde sağlandığı bilgisini aldım.Fakat incelediğim kadarıyla sadece ankaradakiler bu şansı elde edebiliyorlarmış.Ben kocaelideyim ve sınavlara hazırlık için nerden ne şekilde destek almam gerektiği bilgisini öğrenmek istiyorum,bilgi verirseniz çok sevinirim

 • Elif dedi ki:

  Merhabalar. Ben hukuk okuyorum ama mutlu degilim bu yuzden ic mimarlik okumak gibi bir dusuncem var. Yetenek sinavina girmem icin okulu birakmam gerekiyor mu yetenek sinavi sonuclari aciklandiktan sonra eger kazanmissam okuldan ayrilmayi dusunuyorum cunku. Bu konu hakkinda bi bilginiz var mi? Ve yillardir hic bir sey cizmiyorum sizce sizden bir yil boyunca aldigim egitim yetenek sinavlarini kazanmam icin yeterli olur mu?

  • Nevart Akademi dedi ki:

   Yetenek sınavlarına girmek için okulu bırakmanıza veya ara vermenize gerek yok. Yetenek sınavlarını her okul kendi bünyesinde yapar tek şart YGS sınavına girmiş ve en az barajı geçmiş olmanız(Bu puanlar üniversiteye göre değişiklik gösterir yani barajı geçmeniz her zaman yeterli olmayabilir dikkat ediniz.). İkinci sorunuza gelirsek sınav öncesi bir eğitim kesinlikle sizin yararınıza olacaktır, ancak sıkı ve disiplinli bir çalışma sizi bekliyor.

 • Pınar dedi ki:

  Ben lise öğrencisiyim yeteneğimin olup olmadığından emin değilim bazıları olumlu bazıları ise olumsuz yorumlar yapiyo bu konu da kafam karışiyo resim öğretmenlerim karakalem çalişmalarimi çok beyeniyolar ve hafta sonu kurs veriyor ve benim o kursa katilmami istiyo ben de istiyorum yetenek sınavı üzerine çalışma yapiliyo hayal gücü konisunda zorlanmalar yaşıyorum sizce ne yapmalıyım yetenek olmak zorunda mi yani bana yardımcı olur musunuz lütfen ilk vereceğiniz öneri ne olmalı karakalem olarak

  • Nevart Akademi dedi ki:

   Merhaba;
   Öncelikle bu konuda bir isteğiniz olması ve düzenli olarak çalışmanız çok önemli. Başlangıç olarak belli objeleri çizerek başlayabilirsiniz, bu çevrenizde gördüğünüz herhangi bir obje olabilir. Daha sonra anatomi çizimleri yapmanızı öneririz. Eğer imkanınız var ise canlı model çizimleri yapmanız oldukça önemlidir.

Bir yorum yazın

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Aklınızdan geçenleri söyleyin...

You can use these tags:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim.