Moda Tasarımı Eğitimi

 

nevart-akademi-moda-tasarimi--560x794Kendi markanızı oluşturmak hayaliniz mi? Moda tasarımı bölümünde okumak bu hayalinizi gerçeğe dönüştürebilir.

Türkiye’nin Avrupa ve orta doğuda popülaritesinin artmasından dolayı Türk modası dünyada daha fazla yer almaya başladı. Bundan dolayı yeni moda trendleri yaratabilecek yetenekli moda tasarımcılarına ihtiyaç var. Sadece Türkiye’de değil, dünyada etki yaratabilecek bir markayı yönetmek için güzel bir zaman.

Türkiye’de moda tasarımı bölümlerine öğrenciler yetenek sınavı adı verilen bir sınavla kabul ediliyorlar. YGS’den hangi puan türünden olursa olsun baraj puanını geçen öğrenciler LYS’ye girmesine gerek kalmadan yetenek sınavlarına başvurabiliyorlar. Yetenek sınavı moda tasarımı bölümü bulunan üniversitelerin kendi bünyesinde yapılmaktadır. Üniversitelerde moda tasarımı eğitimi 4 yıllık bir süreyi kapsıyor. Aşağıda eğlenceli bir moda tasarımı çalışmasını görebilirsiniz.

 

Moda dünyasında başarılı olmak için iyi bir eğitim almanız çok önemli. Üniversitedeyken de hangi alanda uzmanlaşacağınızı belirlemeniz gerekecek.

Uzmanlaşabileceğiniz bazı alanlar şöyle:
moda tasarımı
aksesuar tasarımı
kumaş-dokuma tasarımı
mücevher tasarımı
tekstil tasarımı
moda endüstrisinde işletme yönetimi

Aynı zamanda kendinizi yüksek lisans programlarıyla da geliştirebilirsiniz. Yüksek lisans eğitimi sizi daha profesyonel bir ortama taşımayı amaçlamaktadır. Yüksek lisans eğitimi alırken önemli moda tasarımcılarıyla tanışarak geniş bir network oluşturma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Moda dünyasında çalışmak yaratıcılığınızı ve tutkularınızı ortaya çıkarmanızı sağlayacak bir fırsat yaratır. İster kıyafet tasarlayın, ister yeni sezonun trendlerini oluşturun, moda dünyasında kariyer çok eğlenceli ve göz kamaştırıcı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim.