Güzel Sanatlar: Resim, Heykel, Seramik

Profesyonel hobi programı nasıl bir eğitimi kapsıyor?

Profesyonel Hobi, üniversitede sanat eğitimi alamamış ama sanat ve tasarım alanında kendini geliştirmek isteyenler veya kendi iş sahalarını tasarım ve sanatla birleştirmek isteyenler için düzenlenmiş bir eğitim programıdır. Nevart’ta Görsel Sanatlar ve Tasarım eğitimi alan herkes gibi, Profesyonel Hobi programına katılan öğrencilerimiz de 3 aşamalı eğitim almaktadırlar.

Daha önce hiç çizim yapmamışlar veya uzun süre ara vermişler için en baştan başlayarak, adım adım verilen eğitim 1. aşama, daha önceden eğitim görenler için 2. aşama ve daha ileri düzeyler için 3. aşama eğitimleri uygulanmaktadır. 1. aşamadan itibaren önce öğrencinin görsel algısı geliştirilerek; el, göz ve beyin üçlüsünün aynı anda çalışmaya başlaması sağlanmaktadır. Ardından öğrenci doğru oran-orantıyı kurarak gördüğünü çizebilecek duruma gelerek, ileri düzeyde hayalini kurduğunu tasarlayarak çizebilmeye başlamaktadır. Bunlarla birlikte güncel sanat olayları ve sanat tarihi eğitimleriyle birlikte öğrencinin sanatsal kültürü de geliştirilmektedir.

Bu eğitimin sonunda öğrenci toplamda 11 farklı dersin eğitimini almış olarak; imgeleme, kurgulayabilme, hayalini kurduğunu ve gördüğünü çizebilme yetilerini kazanmış olacaktır.

Bu aşamadan sonra öğrencilerimiz alan tercihi yaparak o alana yönelik çalışmalar yapmaya başlamaktadırlar. Resim alanını seçen öğrencilerimiz yağlıboya, suluboya, akrilik tekniklerini öğrenirler ve detaylı bir renk bilgisi eğitimi alırlar. Heykel alanını seçenler farklı malzemelerle 3 boyutlu çalışmalar yapmaya başlarlar. Dönem sonunda da çalışmalarını sergilerler.

Bu eğitim programının süresi nasıldır?

Eğitim programı haftada 48 saatlik “Yoğun Program”, haftada 32 saatlik “Hafta içi Programı”, haftada 16 saatlik “Haftasonu Programı”, haftada 8 saatlik “Günlük Program”dan oluşmaktadır. Öğrenci isteğine göre bu programlardan herhangi birine kayıt yaptırabilir.

Bu eğitim programı hangi eğitmenler tarafından yönetilmektedir?

Nevart Akademi’de Mimar Sinan Üniversitesi, Hongik University, Atılım Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Elm o Farhang University, Gazi Üniversitesi ve daha pek çok farklı üniversite ve disiplinlerden danışman öğretim görevlileri çalışmaktadır. Her ders alanında uzmanlaşmış eğitmenler tarafından programlanmaktadır.

Eğitim kadromuzu görmek için tıklayın.

Ders içeriklerini görmek için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim.