Ana sayfa » Yeni Konular

Güzel Sanatlar Eğitimi

Gönderen kişi | 11 Aralık 2014 – 14:47

nevart_resim_kursu_1_560x300Güzel sanatlara ve güzel sanatlar eğitimine ilgi son yıllarda artmaktadır. Ayrıca sanat aktiviteleri ile uğraşan çocukların okul hayatlarında, özellikle matematik ve fen bilimlerinde daha başarılı olduğu gözlemlenmiştir. Ayrıca sanat eğitiminin bireylerin kişisel gelişimine de büyük bir katkı sağlamaktadır. Bu durum ailelerin çocuklarını sanat aktivitelerine teşvik etmesini sağlıyor. Sanat eğitimine ilgi artmasına rağmen sanat ile ilgili ön yargılar kırılabilmiş değil.

nevart_resim_kursu_2_560x300Ülkemizde üniversitelerin güzel sanatlar fakülteleri, birçok farklı alanda sanat eğitimi vermektedir. Güzel sanatlar fakültelerinin büyük bir çoğunluğu özel yetenek sınavı ile öğrenci alır. Bireylerin güzel sanatlara bakışı kültürel yaşamları ile doğrudan etkileşim halindedir. Yerel el sanatları bunun en önemli örneğidir. Klasik sanat anlayışının yanı sıra modern sanatlar klasik sanat anlayışının ötesine geçmiş ve farklı bir boyut kazanmıştır. Zamanla farklı sanat anlayışları yeni kavramlar ve farklı sanat dalları ortaya çıkmıştır, örneğin fotoğrafçılık bunlardan biridir.

nevart_resim_kursu_3_560x300Sanatın hangi alanı olursa olsun bu konuda profesyonel bir kariyer planlayan herkesin temel sanat eğitimi alması büyük bir avantaj olabilir. Temel sanat eğitimi alan birey kendini istediği alanda kendini geliştirebilir. Hem plastik sanatlar hemde dijital alanda profesyonel bir kariyer yapabilir.

 

Tags: , , ,

Bir yorum yazın

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Aklınızdan geçenleri söyleyin...

You can use these tags:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim.