Hakkında

.
Nevart Akademi öğretmeye, öğrenmeye, araştırmaya ve dünyada marka olacak tasarımcı ve sanatçılar yetiştirmeye kendini adamış bir eğitim kurumudur. Nevart’ın eğitim felsefesi birbiriyle entegre gelişen iki konuyu içermektedir.  İnovasyon ve yaratıcılık. Nevart’ta sanat ve tasarım eğitimi, inovasyon ve yaratıcılığın ortaya çıkarıldığı ve ortaya elle tutulur ürünler koymayı hedefleyen bir araştırma-öğrenme-öğretme stratejisi ile yürütülmektedir.

Nevart Akademi’de her yaştan öğrenciye eğitim verilmektedir. Ve aslında Nevart’ın başarısının sırrı da burada saklıdır. İnsan beyninin görsel algı, yaratıcılık ve yetenek konularında çocukluktan yetişkinliğe kadar nasıl geliştiği ve değiştiğini bilimsel olarak inceleyen ve bunlarla ilgili akademik çalışmalar yapan ve yeni eğitim programları geliştiren bir çalışma temposuyla, daimi olarak deneyen ve kendini yenileyen, dinamik bir eğitim sistemi ile çalışılmaktadır.

Aslında Nevart Akademi’nin kendisi bir sistem tasarımıdır. Tüm eğitim programları, öğrenme ve öğretme metodları, zamanlama, yaratıcılık ve görsel algının geliştirilmesi ve bunların nasıl bir sistem içerisinde, nasıl bir devinimle gelişerek devam edeceği ile ilgili her şey başlı başına bir tasarım sorusudur ve Nevart bunlara yanıt veren bir eğitim kurumudur.

Nevart Akademi 2008 yılında kuruldu. Kuruluşundan bugüne 300 kadar Nevart mezununun bir kısmı profesyonel olarak sanat ve tasarım alanlarında çalışmalarına devam etmeyi tercih ederken, bir kısmı da üniversitelerin lisans ve yüksek lisans programlarına katılarak eğitimlerine devam etti. Nevart mezunlarının üniversitelere kabul edildikleri okullar arasında Oxford University, Royal College of Art, Domus Academy, University of Houstan, Concordia University, Mimar Sinan Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi gibi okullar bulunmaktadır. Nevart Akademi Çankaya’da eğitim vermeye devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim.