Ana sayfa » Yeni Konular

Hızlandırılmış Eğitim

Gönderen kişi | 10 Mayıs 2016 – 13:52

nevart akademi eğitimYetenek Sınavlarına yönelik Eğitim Programı

Nevart Akedemi’de Mart ayından itibaren hızlandırılmış ders programı uygulanmaktadır. Bu program daha önce çizim eğitimi almamış kişilerin sınava yönelik hazırlanması ve yönlendirilmesi şeklinde ilerlemektedir. 2013-2014 eğitim yılında öğrencilerin yaratıcılığını geliştirecek derslerle imgesel tasarım ve figür çizimleri konusunda ileri düzeyde eğitim vermeyi hedeflemektedir. Sanatsal anatomi dersleri teorik ve uygulamalı olarak devam ederken, heykel dersinde kas sistemi ve iskelet yapısı detaylı olarak işlenecektir.

İmgesel tasarım, renk bilgisi, temel çizim, desen, sanat tarihi dersleriyle birlikte yeni eğitim yılında ek olarak grafik, fotoğrafçılık ve bilgisayar destekli tasarım dersleri de bulunmaktadır. Bu derslerin amacı öğrencilerde kompozisyon bilgisini geliştirmek, görsel hafızayı güçlendirmek , sanatsal kurgulama yeteneğini artırmaktır.

Yurtdışında okumak isteyenler için Portfolyo Programı
Yurtdışındaki üniversitelerin güzel sanatlar, tasarım ve mimarlık fakülteleri öğrencileri portfolyo ile kabul etmektedir. Portfolyo, içeriğinde öğrencinin sanatsal çalışmalarını bulunduran bir dosyadır. Bu dosya öğrencinin yeteneğini ve yaratıcılığını ifade etmesi açısından öğrencinin en iyi çalışmalarını içermelidir. Portfolyo programımızla ilgili detaylı bilgi için tıklayın.

Nasıl Bir Eğitim Veriyoruz

Nevart Akademi eğitmenleri olarak öğrencinin sanat gelişiminde, performansında sorumluluğunun çoğunun öğretmenin elinde olduğu ilkesiyle doğru orantılı ilerliyoruz. Sorumluluk bilinci direkt olarak eğitimin kalitesini etkileyen vazgeçilmez bir unsurdur.Akademi eğitimi öğrencilerimizin yaratıcı niteliklerini ortaya çıkarma felsefesiyle gösterilebilir.

Çizim eğitimimizde önemli yere sahip olan öğrencinin biçimi irdelemesi, geometrik form anlayışını kavrayabilmesi üzerinden ilerlemektedir. Çizim eğitiminde bu yöntem artık klasik çizim eğitiminin yerini almıştır. Öğrencimizin verilen biçimi çizmesinden çok, biçimleri analiz edip biçim oluşturabilme yetisini kazandırmayı amaçlıyoruz. Temel çizim aşamasında da anatomi eğitiminde de öğrencinin geometrik formlarla düşünebilmesini sağlıyoruz. Bu bağlamda temel tasarım ilkeleri, reprodüksiyonlar yapabilme üzerinde süreç ilerlemektedir. Çizim eğitimini sanat, teknik ve insan üçlemesiyle gerçekleştiriyoruz.Neden Az Sayıda Öğrenci Kabul ediyoruz ?

Nevart Akademi olarak dünya standartlarında tasarımcı ve sanatçılar yetiştirebilmeyi amaçlıyoruz. Bu amaç doğrultusunda eğitim sürecinde büyük bir emek verilmesi gerektiğinin farkındayız. Bu emek ve eğitim ancak birebir uygulanabildiğinde gerçekleştirilebilir. Öğrenciye görelik ilkesini baz aldığımızda her öğrencinin öğrenme düzeyi, şekli birbirinden farklılık gösterebileceğinden az sayıda öğrenciyle birebir ilgilenilebilir . Nevart Akademi bu anlayışla GSF hazırlık kontenjanını 30 kişiyle sınırlı tutacaktır.

Ayrıntılı bilgi için bizi arayabilir veya e-posta gönderebilirsiniz…

Eğitim ücretleri için tıklayınız
Detaylı bilgi için bizi arayın

 

 

Tags: , , , , , , , , , , , , ,

Bir yorum yazın

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Aklınızdan geçenleri söyleyin...

You can use these tags:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim.