İş Sanat Resim Sergisi

nevart_akademi_mehmet_babat_sergi_560x320Nevart Akademi Eğitimcilerimiz den Mehmet Babat İş Sanat İzmir Galerisinde sanatsever ile buluştu. İş Sanat İzmir Galerisi Çağdaş Türk resminin iki temsilcisi Mehmet Babat ve Derya Ülker’in eserlerine ev sahipliği yapıyor.

Resimlerinde kentleşme ve insanoğlunun tahrip ettiği doğayı işleyen ressam Mehmet Babat ise inşaat alanları ve şantiyelerden oluşan kompozisyonlar sunuyor. Günümüzdeki kent anlayışının yaratıcı özgünlükten uzak bir üretim tarzı içinde olduğunu savunan Babat, toprak, hava, su gibi hammaddelerin insanlar tarafından bilinçsizce talan edilmesine dikkat çekiyor. Çalışmalarında yağlı boya ve akriliğin yanı sıra hazır malzeme kullanımını da benimseyen Babat, birbiri içine geçen geometrik formlarla kent yaşamı vurgusuna ve düzenin değişkenliğine eleştirel bir bakış açısıyla yaklaşıyor.

nevart_akademi_mehmet_babat_sergi_5

Derya Ülker ve Mehmet Babat’ın kendilerine özgü renk ve kompozisyon tekniği ile oluşturdukları eserler, 23 Aralık 2015 – 15 Ocak 2016 tarihleri arasında İş Sanat İzmir Galerisi’nde ziyaret edilebilir.

http://www.issanat.com.tr/

 

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim.