Eğitim Yeni Konular

İstanbul Bilgi Üniversitesi

iletisim-slider-trKaynak(görsel):http://www.bilgi.edu.tr/

İstanbul bilgi üniversitesi-Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü Hakkında

Öncelikle İstanbul Bilgi Üniversitesi son yıllarda vakıf üniversiteleri arasında yenilikçi yapısı ve akademik kadrosu ile dikkat çekiyor. Yurtdışı bağlantıları ve öğrencilerine sunudğu imkanlar açısında gerçekten iyi bir üniversite. Üniversitenin İletişim Fakültesi bünyesinde ki Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencilerini bir dizi yetenek sınavı sonunda alıyor.

Bu yetenek sınavına başvurmadan önce diğer yetenek sınavlarında olduğu gibi öncelikle Üniversite Giriş Sınavı’nın ilk aşamı olan YGS(Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı)’da barajı geçmek yeterli. Ancak fazladan alınacak puanlar öğrenciyi değerlendirme aşamasında bir adım öne çıkarabilir bu açıdan bu sınav oldukça önemlidir.

Başvuru ve kabul süreci hakkında:

1-Aşama: Üniversitenin sınav sisteminde ki ilk aşama Yazılı sınav olarak yapılmaktadır. 60 dakikalık sınav sürecinde öğrencilere çoktan seçmeli olmak üzere müzik, sinema, bilgisayar ve güncel sanat etkinlikleri ile görsel kültür ve görsel algıyı ölçen 50 veya 100 soru sorulmaktadır.

2-Aşama: Bu aşamada adaylar portfolyo sunumu gerçekleştirir. Portfolyo aşamasında öğrenci yaptığı çalışmaları derleyip, düzenli bir şekilde sunar. Portfolyada daha çok öğrencilerin kendi yaptığı çalışmalar olması gerekir. Ancak hangi aşamasında görev aldığını belirtmek şartı ile grup çalışmalarına da yer verilebilir. Portfolyoda yer alan çalışmalar mutlaka bölüm ile alakalı olmadır. Yani fotoğraf, müzik videosu, kısa film, afiş vb.

3-Aşama: İkinci aşamayı geçen adaylar yüz yüze görüşmek üzere mülakata davet edilirler. Adaylar öğretim üyelerinden oluşan bir jüri karşısında hem kendilerini tanıtılar hemde bölümü neden istediklerini anlatabilme fırsatı bulurlar.

 

Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü için tıklayınız

İletişim bilgileri için tıklayınız

 

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim.