Ana sayfa » Yeni Konular

Kendinizi Keşfedin

Gönderen kişi | 16 Şubat 2016 – 16:18

nevart_akademi_ygs_bir_son_degil Öğrencilerin uzun eğitim süreci boyunca tüm dikkatleriyle çalıştıkları YGS tarihi yaklaştı. Ailelerin ve gençlerin üzerinde baskı oluşturup yoğun bir stres yaşatan bu sınav ayrıca sınav kaygı yaratıyor. Sınav kaygısının başlıca sebebi öğrencilerin meslek hayatlarına ilk adımını YGS sınavının oluşturmasıdır. Geleceğin bir adımla belli olmasında eğitim sistemindeki yanlışlıklar önemli rol oynuyor. Sistem içerisinde yanlış yönlendirmeler veya yönlendirilmeyişler gençlerin kendi yetkinliklerinin farkına varmadan eğitim süreçlerini tamamlamaya çalışmalarına neden oluyor.

Eğitim yaşantıları boyunca belli başlı unvana sahip meslek dallarının; mühendislik, tıp, öğretmenliğin algılarında yer edinmesi farklı dallara bakışı daraltıyor. Ancak bu yönlendirilemeyiş gençler için bir engel değildir. YGS- LYS gibi sınavların bir son olmadığının farkına yeni yeni farkına varmaya başlayan bilinçli aileler çocuklarını küçük yaşlarda ya da gençlik döneminde doğru yönlendirmeler ile gençlerin kendilerini keşfetmelerini önünü açmaktalar. Bu sayede  gençler çalıştıkları ortamlarda yetkinliklerinin gerektirdiklerini yaptıkları için daha verimli ve mutlu olmaktalar.

Kısaca Nevart Sanat ve Tasarım Akademisi olarak YGS bir son değil, kendini tanı, farkına var sloganıyla Sanat ve Tasarım alanlarına ilgi duyan gençleri vakit kaybetmeden bu alanlara yönlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz.  Eğitim almak isteyen adaylar bizimle görüşüp detaylı bilgi alabilirler.

 

 

Yorum yok »

 • yücel dedi ki:

  Lutfen bana yardımcı olun santçı olmak müzik istiyorum en büyük hayalim sanatçı olmak

  • Nevart Akademi dedi ki:

   Merhaba;
   Kurumumuzda maalesef müzik eğitimi vermiyoruz. Ancak bizi ziyarete gelebilir ve ya telefon ile ulaşabilirseniz yardımcı olmaya çalışırız.
   Nevart Sanat ve Tasarım Akademisi

   Hoşdere Caddesi No:194/2 Yukarı Ayrancı Çankaya/ANKARA

   Telefon: 0 (312) 439 90 71
   E-Posta: bilgi@nevart.net

Bir yorum yazın

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Aklınızdan geçenleri söyleyin...

You can use these tags:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim.