Ana sayfa » Tasarım, Yeni Konular

Kırmızı tabanlı ayakkabının doğuşu: Christian Louboutin

Gönderen kişi | 18 Eylül 2013 – 14:14

nevart-akademi-moda-tasarimi-yetenek4

Christian Louboutin akademik kariyeri önemsemeden çok genç yaşlarda ayakkabı çizimleri yapmaya başladı. Louboutin’in ayakkabılara olan ilgisi 13 yaşındayken başladı. Afrika ve Okyanusya Ulusal Müzesi ziyareti sırasında stiletto tarzı ayakkabıların ahşap zemine zarar vermesi yüzünden bu tarz ayakkabıları yasaklayan bir tabela gördü ve aklında bir fikir oluştu. Bu duruma karşı kendine ”Öyle bir şey yapmalıydım ki tüm kuralları yıkmalı, kadını güçlü ve kendine güvenli hissettirmeliydi” dedi Louboutin.

Dünya kültürlerine hayran olan tasarımcı, çocukluğunda Mısır’a kaçmış ve Hindistan’da bir yıl geçirmiştir. Bir süre serbest tasarımcı olarak çalışan Louboutin 1991’de kendi şirketini kurdu. Paris’teki ayakkabı mağazasının ilk müşterisi Monaco Prensesi Caroline’dır. Prensesin ayakkabılara olan ilgisi Louboutin’in popüler olmasına büyük katkı sağladı ve bir çok ünlü bunu takip etti. Louboutin kendi tarzını yaratarak hızla popüler oldu. 120 mm ve daha yüksük topuk yüksekliği olan tasarımları 1990’lı ve 2000’li yıllarda moda oldu.

 


Kaynak: biography.com | christian louboutin

görsel 1: trendhunter.com
görsel 2: lesliechristenblog
görsel 3: igetakickoutofyou.me

Bir yorum yazın

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Aklınızdan geçenleri söyleyin...

You can use these tags:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.