Ana sayfa » Yeni Konular

SERTİFİKALI RESİM KURSU

Gönderen kişi | 19 Haziran 2019 – 12:43

Sertifikalı resim kursu kayıtlarımız başladı!

Ankara’ da 10 yıllık deneyim ile resim kurslarımız Çankaya’ da devam ediyor. Sertifikalı resim kursu,  alanında uzman, dinamik ve genç kadromuz ile Ankara’ da yeni dönem eğitimleriyle buluşuyor.

Günümüzde aldığınız eğitimleri sertifikayla taçlandırmak artı bir değerdir.  Bu eğitiminizi kaliteli ve doğru bir programla almakta sertifika kadar büyük bir önem taşımaktadır. Ankara’ da 2008 yılından bu yana çizim eğitimlerimizde kaliteyi ve nitelikli eğitimi ölçüt alarak bilgimizi ve deneyimimizi sizinle paylaşıyoruz.

 

BaskıSertifikalı resim kursumuz içerik olarak oldukça zengin bir eğitim olanağı sunuyor.

Resim kursumuzda 6 aylık eğitimde neler öğreniyorsunuz?

4 Ay Temel Çizim Eğitimi ve Sanat Tarihi: Bu eğitimde sistematik bir öğrenme metodu olan basitten zora öğrenimi uyguluyoruz. İlk aşamada öğrenci çizgi eğitimiyle başlayıp, şekil ve biçim algısı kazanıyor. Daha sonra biçim algısı ile formları tanıyan öğrenci basit biçimlerden obje çizimleri nasıl yapılır sorusunu öğreniyor ve doku çalışmalarıyla tek tek doku çizimini öğreniyor. Son olarak kompozisyon çalışması ve perspektif ile ilk aşamayı bitiriyor. Çizim eğitimi tamamlanırken bu 4 aylık süreçte sanat tarihini de her ay bir dönem incelemesi yapılarak öğrencinin sanat eğitiminin ikinci aşamasına geçiliyor.

2 Ay Temel Anatomi ve Renk Bilgisi: Bu aşamada da ilk aşamada olduğu gibi basitten zora eğitim metodu uygulanır. İnsan figürü oran orantısı ile başlanıp, İnsan figürünün biçimsel algılanması, hareketli çizim yöntemi ve canlı modelden desen çalışmasıyla bu aşama da son bulmaktadır. Temel Anatomi ile birlikte renk bilgisi de bu aşamada verilmektedir. Renk bilgisi renk çemberinden başlayarak renk skalası, akrilik reprodüksiyon çalışması ve suluboya çalışmaları yapılarak temel sanat ve çizim eğitimi programı tamamlanmaktadır.

 

Ders Günleri

Hafta İçi: Perşembe, Cuma

Saat: 10.00 – 13.00 arası.

Hafta Sonu: Cumartesi, Pazar

Saat: 10.00 – 13.00 arası ve 14.00 – 17.00 arası.

Haftada 4 saat aylık 16 saat

Ücret: Aylık 400 TL

Kayıt için Gereken Belgeler

                -Nüfus cüzdanı fotokopisi,

                -Mezunlar için diploma fotokopisi, öğrenciler için öğrenci belgesi

                -İki adet fotoğraf

 

Tags: , , , , , , , , , , ,

Bir yorum yazın

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Aklınızdan geçenleri söyleyin...

You can use these tags:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim.