Eğitim Yeni Konular

Ne Olacak Bu Bizim Zeynep

nevart-akademi-öğrencileri

Küçük yaşta ustaları kıskandıran genç yetenek resim sanatının merdivenlerini adım adım çıkıyor.

Küçük yaşta resme merak salan Zeynep heyecanı, azmi ve yeteneği ile geleceğin ressamları arasına girmeye şimdiden aday olduğunu kanıtladı. Akademisyen bir baba ve bürokrat bir annenin çocuğu olarak dünyaya gelen küçük yetenek Zeynep yaklaşık bir yıldır temel sanat ve renk bilgisi eğitimi alıyor. Orta öğretimin yanında kesintisiz olarak sanat eğitimine deva eden Zeynep ailesinden büyük destek alıyor. Yoğun eğitim programının yanında sanat eğitimine özel bir yer ayıran Zeynep çok yönlü bir gelişim sergileyerek arkadaşlarına örnek oluyor.

Bir yıldır devam ettiği Nevart Sanat ve Tasarım Akademisinde Temel Sanat Eğitimini Nazlı Işık, Renk Teorisi Eğitimini is Mehmet Babat’dan alıyor. Eğitim gördüğü süre içerisinde Akademi’ye devam eden  onlarca sanatçı ve tasarımcı adayının göz bebeği olan Zeynep bu ilgiden şikayetçi değil.

“ Zeynep çok sık rastlanmayan özel bir öğrenci, biz onun geleceğin dünyasındaki sanatçılar arasında yer edineceğinden hiçbir şüphe duymuyoruz.”
Nazlı Işık

“Zeynep her insanın tanıması gereken bir sanatçı adayı, onun hocası olmak beni mutlu ediyor”
Mehmet Babat

“Zeynep akademimizin yetiştirdiği ender sanatçı adaylarından biri. Gelecek onun için nitelikli sürprizler hazırlıyor. Sanat eğitiminin yanında diğer derslerdeki başarısı da onu daha çok motive edecektir. Her ne kadar Zeynep bizim öğrencimiz olsa da onu keşfedip bize hazırlayan ODTÜ Koleji Resim Öğretmenleri ayrıca takdiri hak ediyor.”

Engin ÇOBAN

Zeynep yaşıtlarının ötesinde bir görme, algılama ve renk kabiliyetine sahip. Yaptığı her çalışmada gelişim ivmesi gittikçe yükseliyor. Resme olan ilgisi sadece resim yapmakla kalmayan Zeynep, sanat tarihi araştırmalarına devam edip ustaların yapıtlarını kendine örnek alarak temelin daha da sağlamlaştırıyor.

Zeynep Nevart Akademi ‘ye katıldığı ilk gün ışığını akademi hocalarına yansıtarak gelecek planlamasının yapılmasını sağladı. Ortaöğretimden sonra güzel sanatlar lisesine hazırlanacak Zeynep daha sonra Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümünde sanat hayatına ilerleyen adımlarla devam edecek.

İlk kişisel sergisini 2017 yılı içinde açmak için Nevart Akademi olarak sergi düzenleme çalışmalarına başladı. Zeynep büyük bir tutkuyla sergisine hazırlanıyor.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim.