Yeni Konular

Nevart Akademi: Karakter Tasarımı

Nevart_Akademi_Karakter_Tasarımı-1

Karakter Tasarımı

Bir karakteri tasarlamak onu yaratmak ve hayat vermek demektir. Onun fiziksel görüntüsüne ve diğer bütün özelliklerine onu tasarlayan tasarımcı karar verir. Bu noktada kişinin yetenekleri ve hayalgücü ön plandadır. İlk aşama olarak çeşitli eskizler ile karakteri fiziksel yapısı belirlenir. Daha sonra senaryo ya göre karakter özellikleri ortaya çıkar. (film, kısa film, animasyon, çizgi roman vb).

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikle yaygınlaşan çeşitli bilgisayar programları ile birlik 3d Çizim yapmak mümkündür. Bu tür bilgisayar programları ile karakter tasarımı başka bir boyut kazanmış ve gelişmiştir. Öğrenğin bilgisayar programı yardımı ile modellenmiş bir karakter doğrudan bir sinema filmine entegre edilebilir hale gelmiştir. İster kil veya çeşitli heykel malzemelerinden olsun ister dijital ortamda olsun karakter tasarımı oldukça ciddi bir iştir ve kesinlikle temel çizim ve heykel eğitimi gerektirmektedir.

Nevart_Akademi_Karakter_Tasarımı-2

Nevart Akademi de öğrencilerine karakter tasarımı eğitimi vermektedir. Deneyimli eğitmenlerimiz tarafından verilen bu eğitim Temel Sanat ve Tasarım Eğitimi kapsamında bulunmaktadır. Ancak isteğe bağlı olarak öğrenciler seçmeli ders olarak da bu dersi seçebilirler. Karakter tasarımı dersi temel çizim ile birlikte başlar ve anatomi, heykel gibi dersler ile devam eder. Yani bu dersler birbirinin tamamlayıcısı niteliğindedir ve kendini geliştirmek isteyen bir öğrencinin temel çizim ve anatomi öğrenmeden karakter tasarımı yapması oldukça zordur.  Ayrıca karakter tasarımı dersinde öğrencilere dijital ortamda da 3D çizim eğitimi verilmektedir. Bu anlamada Temel Sanat ve Tasarım eğitimi oldukça geniş bir programdır.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim.