Eğitim Sanat Yeni Konular

Nevart Akademi Resmin Dansı Etkinliği

nevart_akademi_resmin_dansı_kugulupark_01Her yıl düzenlediğimiz etkinliği bu yıl Kuğulu Park’ta düzenledik. İki gün süren bu etkinlik kapsamında, ilk gün sanat ve şehir etkileşiminden yola çıkarak resim ve dansın harmanlandığı bir gösteri izleyenlere sunuldu. Bu yılki etkinliğimiz ana teması müzik ve resimdi. Balerin Selin Akifoğlu’nun sunumuyla boya ve bale harmanlandı.

Etkinlik ikinci gününde çocukların ve gençlerin katılımı ile devam etti.

nevart_akademi_resmin_dansı_kugulupark_03Fotoğraf: Fatih Cindemir

Kağıt, boya ve fırça ile amatör küçük sanatçılar Kuğulu Park’ta geniş bir izleyici kitlesine hünerlerini sergiledi. Amatör küçük sanatçılar özgürce resim yapmanın tadına vardı. Bazen fırçaya bile gerek duymadılar.

Sanat ile erken yaşlarda tanışmaları kendi özgüvenleri ve kişisel gelişimleri açısından oldukça önemli.  Bu etkinlik çocuklar için gerçekten büyük bir fırsattı.

nevart_akademi_resmin_dansı_kugulupark_02Fotoğraf: Rafet Ertuğrul

Nevart Akademi olarak bu ve bunun gibi etkinlikleri Ankara’nın değişik yerlerinde de yapmayı planlayoruz. Tabi ki bu noktada belediyeler ve yerel yönetimleri desteği oldukça önemli. Etkinliğimizi başka şehirlere ve hatta yurtdışına da taşıyabiliriz.

Sanatın çocukların gelişimindeki rolü yadsınamaz. Nevart Akademi olarak bu amaçla sanat etkinliklerini devam ettirmek ve çeşitlendirmek için çalışıyoruz.

İkinci gün etkinliği fotoğrafları için Fatih Cindemir ve Rafet Ertuğrul’ a, dans gösterisi için Selin Akifoğlu’ na Nevart Sanat ve Tasarım Akademisi olarak teşekkürlerimizi sunarız.

Basında:

 

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim.