Yeni Konular

Nevart Akademi’ye Sık Sorulan Sorular

nevart-hakkinda-her-sey1
İşte Nevart Akademi ile ilgili merak edilen konulara ve sık sorulan sorulara cevaplar:

Eğitim programınız nasıl?

Eğitimimiz farklı dersleri içermektedir. Yani çok kapsamlı, üniversite düzeyinde bir eğitim uyguluyoruz. Sınavlara hazırlanan, portfolyo hazırlayan, hobi olarak eğitim görmek isteyen, profesyonel olarak kendini geliştirmek isteyen her öğrencinin katılması gereken Temel Çizim, Anatomi, İmgesel Tasarım, Renk Bilgisi, Heykel, Desen, Genel Kültür, Sanat Tarihi ve bunların yanı sıra profesyonel olarak uzmanlaşmak isteyenler için Tasarım Stüdyosu, Yağlıboya atölyesi, Suluboya Teknikleri, Mekan Tasarımı, Grafik Tasarım, Moda Tasarımı, Geleneksel Sanatlar gibi dersler bulunmaktadır.

Eğitim programınızı neye göre belirlediniz?

Uyguladığımız eğitim uluslararası platformlarda kabul edilmiş, (A.B.D., İngiltere, Almanya, Güney Kore, vb ülkelerden profesörlerle yaptığımız toplantılar ve çalıştaylar sonucunda) yenilikçi ve öğrenci merkezli olacak şekilde planlanmıştır. Takip edilen detaylı bir ders programı, ve bu ders programını en iyi şekilde uygulayabilecek bir eğitim kadromuz vardır.

Eğitim kadronuz nasıl?

Eğitim kadromuzda yabancı üniversitelerden mezun (dünyadaki en iyi tasarım okulları olarak gösterilen okulları da içeriyor), uluslararası önemi olan kuruluşlarda (Türkiye Teknoloji ve Tasarım Merkezi, Bakanlık Tasarım Konseyi, vb) üst düzey görevde bulunan tasarımcılar, sanat dünyasında söz sahibi sanatçılar, farklı disiplinlerden eğitimciler bulunmaktadır. Bundan dolayı Nevart Akademi, farklı derslere farklı eğitimcilerin katıldığı üst düzey eğitim sunabilmektedir.

Öğrencilerinizi nasıl belirliyorsunuz?

Öğrencilerimizin kimler olduğu bizim için önemli. Nevart Akademi’de öğrenci olmak isteyenlerin mutlaka sınav ve ön görüşmede başarı göstermeleri gerekiyor. Makul ölçüde 3 boyutlu algısı ve özgün düşünebilme yetisi olan, istekli ve çalışkan öğrencilere eğitim vermek istiyoruz. Az sayıda öğrenciyle birebir eğitim ortamı sunuyoruz. Böylece öğrencilerimizle güvenli ve sıcak bir arkadaşlık ortamı oluşturabiliyoruz.

Başarı oranınız nedir?

2008’den beri devam eden eğitimlerimizde devamsızlık yapmadan, dersleri verimli bir şekilde takip eden, ödevlerini yapan öğrencilerin hepsi istedikleri üniversite ve bölümleri kazandılar. Bundan dolayı 12 ay süren Yetenek Sınavlarına Hazırlık Genel Programı’nda eğitim alan öğrencilerimizin %90-%95 oranında başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Ücretleri neye göre belirliyorsunuz?

Açık konuşmak gerekirse Nevart Akademi para kazanmak için bu işi yapmıyor. Az öğrenciye eğitim veriyor, ve uzun ders saatleri uyguluyoruz. En uygun ücretleri belirlerken ders saatlerini ve eğitim programlarını göz önüne alıyoruz. Saat ücretleri en yoğun ders programında en az olacak şekilde belirlenmiştir. Örneğin Yetenek Sınavlarına Hazırlık Programının aylık ücreti 500 TL. Bu eğitim haftada 48 ders, yani ayda  toplamda 1152 derstir ve saat ücreti 2,3 TL’dir ki bu başka hiçbir kurumda uygulanamayacak kadar düşük bir rakamdır. Bu durum, Nevart Akademi gibi kaliteli eğitim veren, az sayıda öğrenci ile çalışan, uluslararası ve profesyonel eğitim kadrosu olan ve elit bir çevrede yer alan bir eğitim kurumunun uyguladığı ücretlendirme politikasına göre oldukça marjinal bir yaklaşımdır.

Neden Kızılay’da değilsiniz?

Öğrencilerimize karmaşadan uzak, güvenli ve kaliteli bir ortamda eğitim sunmak için merkezimiz Çankaya’da bulunmaktadır. Böylece öğrencilerimizin dikkatleri çevrenin etkisiyle dağılmadan aldıkları eğitim daha verimli olmaktadır. Merkezimize mesafe Kızılay’dan otobüs veya dolmuşla 5-10 dk’dır.

MEB onaylı mısınız?

Evet, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak çalışıyoruz.

Öğrencilerinize mezun olduktan sonra da eğitim imkanı sunuyor musunuz?

Öğrencilerimiz mezun olduktan sonra onlara eğitim imkanı sunuyoruz. Nevart Akademi’den başarıyla mezun olan bir öğrenci her zaman ödevleri ile ilgili olarak, üniversiteden mezun olduktan sonra yüksek lisans yapmak istediğinde veya profesyonel çalışmaları için bizlere danışabilir. Kapımız her zaman açık.

İş imkanı sağladığınızı duyduk, doğru mu?

Nevart Akademi sadece eğitim vermiyor, aynı zamanda tasarım ve sanat alanlarında profesyonel olarak çalışmaya devam ediyor. Bundan dolayı Nevart Akademi’den mezun öğrencilerimize Nevart Akademi’de staj imkanı sunuyoruz. Bunun yanı sıra geniş sosyal çevremizle, öğrencilerimizin, alanında önemli tasarımcı ve sanatçılarla bir araya gelmelerini sağlıyoruz.

İstanbul’da şubeniz var mı?

Henüz İstanbul’da veya başka bir şehirde bir şubemiz bulunmamaktadır. Ancak İstanbul’da bir şube açmak için mekan arayışı içerisindeyiz.

Hobi programındaki öğrencilerle, yetenek sınavlarına hazırlanan öğrencilere aynı ortamda mı eğitim veriyorsunuz?

Bizim verdiğimiz eğitim, kim eğitim alırsa alsın, aynı eğitim programıyla devam ediyor. Ve bu da her öğrencinin aynı ortamda ve aynı zamanda farklı çalışmalar yapmalarını gerektirebiliyor. Bundan dolayı hobi öğrencileriyle başka öğrencilerin bir arada bulunup bulunmamasıyla verdiğimiz eğitimin pek alakası yok. Ancak iki grup da farklı ortamlarda ders alabiliyorlar.

Dönemlik eğitim programlarının ardından katılım belgesi veriyor musunuz?

Başarıyla mezun olan öğrencilerimize İngilizce ve Türkçe diploma veriyoruz. Ayrıca MEB onaylı sertifika da veriliyor.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim.