Eğitim Sanat Yeni Konular

NEVART ÖĞRENCİ SERGİSİ

nevart-sergi

nevart-sergi

20 Mayıs 2017 Cumartesi Öğrencilerimizin dönem boyunca ürettiği eserlerin yer aldığı sergimiz açıldı. Öğrencilerimiz ve ailelerinin yoğun ilgi gösterdiği öğrenci sergimiz ziyaretçiler tarafından büyük beğeni kazandı. Öğrenciler açısından emeklerinin sonucunda elde ettikleri eserler ve çizim yetilerinin ilgi görmesi ve beğeni kazanması motivasyonlarında etkili oldu. Öğrencileri ürettikleri eserleri sunma becerisinin yanında bir işi sonuçlandırmanın keyfine vardılar. Kendilerini ifade etme becerisi, sanat eğitiminden aldıkları zevk ve  üretim heyecanı kazanarak sergimiz öğrencilerimizin enerjisiyle doldu.

Aileler ise bu tür bir etkinlikte üretilen eserleri görmek onları gururlandırırken sanata karşı ilgilerinin daha da artmasını sağladı. Öğrencilerden yaptıkları eserleri dinlediler ve birlikte yorumlamalarla eğlenceli ve verimli bir sanat etkinliği geçirildi.

nevart-akademi-ögrenci-sergisi-2017-2 nevart-akademi-ögrenci-sergisi-2017-3 nevart-akademi-ögrenci-sergisi-2017-4 nevart-akademi-ögrenci-sergisi-2017-5 nevart-akademi-ögrenci-sergisi-2017-6

Sanat yoluyla kendilerini ve başkalarını anlamalarını sağlamak temel amaçlardan biridir. Çevresine karşı duyarlılık kazan bir birey sadece duymaz; işitir. Çevresine sadece bakmaz; farkına varır. Toplumsal olarak baktığımızda ise eksiklik bu noktada başlar. Birbirlerine kapalı insanlar yığını sanatla yaşantılarının herhangi bir noktasında karşılaşmamış bir topluluktan beslenir. Sanat eğitimi ise bireye kazandırdığı duyarlı olma edimi ile sosyolojik olarak çok önemli bir yerdedir. Bu sergimizde de sanatın insanları birleştirici ve samimiyet katan havasını tattık. Öğrenciler ve ziyaretçiler arasındaki manevi bağın bir çizgiyle, bir renkle nasıl kurulduğuna şahit olduk.

Sergimize ilgilerinden dolayı tüm ziyaretçilerimize ve emeklerinden dolayı tüm öğrencilere teşekkür eder başarılarının  ve sanatla olan bağlarının her alanda devam etmesini dileriz.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim.