Eğitim Yeni Konular

Sınavlar Gözünü Korkutmasın.

kendini tanı-2-560

Dayatılan sistemin getirdiği sınavlardan sıkılan ve bunalan öğrenciler.! Bu sınavlar sizin kaderiniz değil. Geleceğinizi belirlerken kendi istek ve yeteneklerinize göre tercih yapmalısınız. İstemediği bir meslek seçen insanların öğrencilik ve iş hayatında büyük bir sıkıntı yaşar. Bu sebeple “Kendinizi Tanıyın” ve hayatınızı buna göre belirleyin. Kalıplaşmış fikirlere kapılmayın araştırın ve sorgulayın. Kendini tanımak demek bir anlamda kendinin farkında olmak, neler başarabileceğini bilmek demektir.  Kısaca bir adım önde olmak, hayata farklı bir pencereden bakmaktır.

Öğrencilerin küçük yaşlarda bunu başarması biraz zor gözükebilir ancak bu konuda ailelere de büyük bir görev düşmektedir.  Çocuklarının geleceğini belirlerken onları bilinçlendirmeli ve fikirlerini dikkate almalılar. Kendi fikirleri dikkate alınan birey kendini tanır ve kendine güvenir.

kendini tanı-1-560

Kısacası bu sınav dayatmasına bir son vermeli ve öğrencilerin kendi seçimlerini yapmalarına olanak sağlanmalı. Örneğin güzel sanatlar fakülteleri konusunda inşalar bilinçlenmeli ve sanat ve tasarımın eğitiminin önemi kavramalılar. Ülkemizde ki üniversitelerin yanı sıra yurt dışındaki sanat ve tasarım eğitimi veren üniversitelerde öğrenciler için büyük bir fırsat. Ayrıca bu üniversitelere gitmek sanıldığı kadar zor değil. Yurt dışında ki bir çok üniversite portfolyo ile öğrenci almaktadır. “Bu konuda yardımcı olması açısında Nevart Akademi portfolyo hazırlık sayfasını inceleyebilirsiniz. Nevart Akademi bu konuda tecrübeli sayılabilecek bir kurumdur.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim.