Çizim Kursu

Açıklama
Üniversitelerin Mimarlık, İç Mimarlık, Ürün Tasarımı, Moda Tasarımı, Grafik Tasarım bölümlerinde okuyan öğrencilerin başarı düzeylerini artırmayı hedefleyen eğitim programıdır. Sanat ve tasarım temeli olmayan öğrenciler genelde üniversite eğitimlerinin ilk yıllarında bölümlerine adaptasyon sağlayamazlar. Çizim Modülü, öğrencilerin bir yandan devam eden bölüm derslerine uyumunu kolaylaştırırken diğer yandan üst sınıflarda görecekleri derslere hazır hale getirir. Başarı seviyelerini artırır.

Ders İçerikleri
Temel Çizim Dersi

Temel çizim dersi ile öğrenci düşündüğü tasarladığı her imgeyi mümkün olan en kısa sürede kağıda aktarmasına imkan sağlar, düşünebilme yeteneği hız kazanır. Çizim yolu ile kendini kolayca ifade edebilmesine olanak sağlar.

Perspektif Dersi
Tasarım eğitimi sürecinin en temel problemi olan perspektif bilgisini geliştirir. Kurallı perspektif çizim türlerinin öğretilmesini hedefler. Tasarım bölümlerine göre kesit, detay, görünüş gibi temel perspektif kavramları üzerine öğrencilerin yeterlilik kazanmasını sağlar.

Sketching Eğitimi
Tasarımın görselleştirilmesi için kullanılan temel eskiz çizim teknikleri öğretilir. Farklı materyallerin bir arada kullanıldığı elle render tekniklerinin temel prensipleri hakkında deneyim kazandırır. Marker, Kuru Pastel, Kuru Boya, Pastel, Sulu Boya, gibi pek çok boya gerecinin kullanımı hakkında öğrenciler yeterlilik kazanırlar.

 

Dersin Adı Süresi
Temel Çizim Dersi Hafta/ 2 Saat
Perspektif Hafta/ 2 Saat
Sketching Eğitimi Hafta/ 2 Saat
   

Kontenjan
10 Kişi

Ders Süresi:
Haftalık 6 Saat Ders/ 2 AY

Ders Ücreti

Aylık 600 TL' dir.

Open chat
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim.