Ana sayfa » Dijital Eğitim Programı

Dijital Eğitim Programı

nevart-akademi-universite-destek-dijital-egitim-programi-2Açıklama
Üniversitelerin Mimarlık, İç Mimarlık, Ürün Tasarımı, Moda Tasarımı, Grafik Tasarım bölümlerinde okuyan öğrencilerin bu alanlarda kullanılan bilgisayar programlarını öğrenmelerini hedefler. Tasarımını bilgisayar programı aracılığı ile ifade eder. Bu eğitim program sayesinde öğrenciler fikirlerini dijital ortama aktarır, modeller, render alır ve sunuma hazırlar.


Ders İçerikleri
Autocad
AutoCAD yazılımı mimari ve endüstriyel tasarım alanı başta olmak üzere her alanda yaygın olarak kullanılan ve bilinen çizim programıdır. Temel çizim komutlarından başlayarak öncelikle çizgi hakimiyetini geliştirmeye yönelik olarak çalışılacak ve kurs programı içinde diğer çizim ve komutları ile program eğitimi yapılacaktır

Rhinoceros
Rhinoceros yüzey modelleme aracıdır. Endüstriyel tasarım adına organik ve kaliteli yüzeylerin oluşturulması mümkündür. Rhino ile oluşturulan yüzeyler analiz edilebilir, dönüştürülebilir. Kısaca Rhino 3d modelleme programı ile öğrencilerin birçok ihtiyacına yanıt veren bir program öğrenmiş olacaklar.

Sketchup
Eğitimi
Sketchup içerisinde, Temel komutlardan mimari modellemedeki bazı önemli hususlara kadar birçok önemli detayı hızlıca çizebilmeyi hedefleyen bir programdır.  Temel Sketchup komutları bittiğinde, farklı modellemeler yapılarak, öğrenmiş olduğunuz komutlar pekiştirilmektedir. Modelleme Temel eğitimi ile iç mekan hazırlığı (kabaca kat planının çizilmesi ve hazır model ile yerleşim) Ürün modelleme (objelerin modellenmesi) Dış Mekan için örnek Autocad dosyasının Sketchup içerisine aktarılarak, yükseltme gibi kolay modellemeye dair pratik ipuçları öğretilir.

Photoshop Eğitimi
Adobe Photoshop, hem uzmanlar hem de amatörler tarafından kullanılan profesyonel bir resim işleme yazılımdır. Mac, Windows platformda kullanılabilmesi, efektif arabirimi ve sahip olduğu araçların zenginliğiyle Adobe Photoshop resim oluşturma ve düzenleme konusunda piyasadaki en popüler yazılımdır. İç mimarlıktan ürün tasarımına fotoğrafçılıktan, grafik tasarıma her alanda kullanılmaktadır. Adobe Photoshop’la yapılabilecekler, kullanan kişinin hayal gücüyle sınırlıdır. Photoshop Dersi kapsamında Adobe Photoshop’un kullanımı ve “Adobe Photoshop ile tasarım teknikleri” öğretilecektir.

 

Dersin Adı Süresi
Temel Çizim Dersi Hafta/ 2 Saat
Perspektif Hafta/ 2 Saat
Sketching Eğitimi Hafta/ 2 Saat
Proje Destek Eğitimi Hafta/ 2 Saat

Kontenjan
16 Kişi

Ders Süresi:
Haftalık 8 Saat Ders