Ana sayfa » Yeni Konular

Ünlü Tasarımcıların Nevart Ziyareti

Gönderen kişi | 16 Ekim 2014 – 10:03

hafize
Nevart Akademi ünlü tasarımcı ve eğitmenleri ağırladı. Misafirlerimiz coğrafi olarak bize çok uzak olsalar da kültürel ve insani açıdan bize çok yakın bir ülkeden geldiler. Güney Kore’nin Busan kentindeki Kyungsung Üniversitesi Profesörlerinden Jaemyoung Kim ve Design School for Advanced Studies tasarım yöneticisi ve dekanı Prof. Dr. Ken Nah , Türkiye de çeşitli üniversitelerde yapılan ‘seminer ve workshop’ çalışması için bizlerle beraberdi. Çalışmadan önce Nevart Sanat ve Tasarım Akademisini ziyaret eden bu ünlü misafirler dünyaca ünlü Red Dot tasarım yarışmasının jüri üyeleri içerisinde yer almaktadırlar. Ayrıca uluslar arası birçok kurum ve kuruluşta çeşitli görevlerde yer almışlardır.
Çeşitli konferanslara katılmak için ülkemize gelen Profesör Jaemyoung Kim ve Ken Nah davetimizi kırmayıp Nevart Akademiye gelerek bizleri mutlu etmiştir. Sohbetleri esnasında tasarım ve eğitim alanına değinilmiş ve bu konu da bizlere farklı bakış açısı kazandırmıştır.

http://red-dot.de/pd/jury-2014/jury-2014-ken-nah/?lang=en
http://www.red-dot.sg/jury/jury-2013/jury-2013-jaemyoung-kim/

 

Bu kısa ziyaret ve sohbetleri için kendilerine teşekkür ederiz.

 

Tags: , , , , , , ,

Bir yorum yazın

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Aklınızdan geçenleri söyleyin...

You can use these tags:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim.