Ana sayfa » Eğitim, Nevart

Yağlıboya Kursu

Gönderen kişi | 27 Şubat 2013 – 07:15

Nevart Akademi’de yağlıboya eğitimi Görsel Sanatlar Eğitim Programı’ndaki renk derslerinde ve bu programdan mezun olanların devam ettiği profesyonel sanat eğitim programında verilmektedir. Yağlıboyada uzmanlaşmak isteyenlerin öncelikle karakalem çizim tekniğini iyi öğrenmeleri gerekmektedir. Işık gölge, tonlama, renk bilgisi, gördüğünü çizebilme, hayal kurduğunu çizebilme gibi beceriler Görsel Sanatlar eğitimi içerisinde kazanıldıktan sonra, yağlıboya tekniğine geçiş yapılır.

Nevart’ta her öğrencinin bir hedefi vardır. Yağlıboya konusunda uzmanlaşmak isteyen öğrencilerimizin büyük kısmının kendilerine koydukları hedef, kişisel sergi açmak. Biz de öğrencilerimize bu yolda yardımcı oluyoruz. Uzmanlaşmak istedikleri tarzı, ilgi alanlarını, üzerinde çalışmak istedikleri konuları kararlaştırdıktan sonra sergi ile ilgili çalışmalara başlıyoruz.

Bugüne kadar sergi açan öğrencilerimiz çok büyük  ilgi gördüler ve profesyonel anlamda sanatla ilgilenmeye devam ediyorlar.

 

Yorum yok »

  • Olcay demir dedi ki:

    Merhaba ben meslek lisesi resim bolumu mezunuyum.resim benim herseyim.cok ilgiliyim.Ama cok uzun ara verdigimden dolayi bazi teknikleri unutmusum(yagliboya).Bu is uzerine ciddi sekilde calismak istiyorum.sadece 1 ay egitim alsam bana yeter diye dusunuyorum.Bana yardimci olursaniz cok sevinirim.1 aylik egitimde ne kadar ucret odemem gerekecek.Tesekkur ederim.Kolay gelsin.

Bir yorum yazın

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Aklınızdan geçenleri söyleyin...

You can use these tags:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim.