Yağlıboya Kursu

Nevart Akademi’de yağlıboya eğitimi Görsel Sanatlar Eğitim Programı’ndaki renk derslerinde ve bu programdan mezun olanların devam ettiği profesyonel sanat eğitim programında verilmektedir. Yağlıboyada uzmanlaşmak isteyenlerin öncelikle karakalem çizim tekniğini iyi öğrenmeleri gerekmektedir. Işık gölge, tonlama, renk bilgisi, gördüğünü çizebilme, hayal kurduğunu çizebilme gibi beceriler Görsel Sanatlar eğitimi içerisinde kazanıldıktan sonra, yağlıboya tekniğine geçiş yapılır.

Nevart’ta her öğrencinin bir hedefi vardır. Yağlıboya konusunda uzmanlaşmak isteyen öğrencilerimizin büyük kısmının kendilerine koydukları hedef, kişisel sergi açmak. Biz de öğrencilerimize bu yolda yardımcı oluyoruz. Uzmanlaşmak istedikleri tarzı, ilgi alanlarını, üzerinde çalışmak istedikleri konuları kararlaştırdıktan sonra sergi ile ilgili çalışmalara başlıyoruz.

Bugüne kadar sergi açan öğrencilerimiz çok büyük  ilgi gördüler ve profesyonel anlamda sanatla ilgilenmeye devam ediyorlar.

 

Önerilen makaleler

2 Yorum

  1. Merhaba ben meslek lisesi resim bolumu mezunuyum.resim benim herseyim.cok ilgiliyim.Ama cok uzun ara verdigimden dolayi bazi teknikleri unutmusum(yagliboya).Bu is uzerine ciddi sekilde calismak istiyorum.sadece 1 ay egitim alsam bana yeter diye dusunuyorum.Bana yardimci olursaniz cok sevinirim.1 aylik egitimde ne kadar ucret odemem gerekecek.Tesekkur ederim.Kolay gelsin.

    1. Bizi ziyarete gelebilirseniz buradaki hocalarımızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim.