Yaz Resim Kursları

nevart-akademi-mehmet-babat-resim-atölyesiRessam Mehmet Babat ile Resim Atölyesi

Bu yaz kendinize zaman ayırın ve ruhunuzu yavaşlatıp yolunuzun sanat ile iyileşmesine izin verin.

Sanat, bireyden topluma uzanan bir yolculuktur. Yol üzerinde dokunduğu her şeyi iyileştirerek sonsuz yolculuğuna devam eder. Bu yolculuk ilk insandan başladı ve hala devam ediyor. İlk insana sanat değmişken biz de Nazım Hikmet’ in bir dizesine değinelim.

 

‘’…Bizim zanaatları düşünüyorum: şiirciliği, resimciliği, çalgıcılığı filan düşünüyorum ve anlıyorum ki bir ulu ırmak akıyor insan eli ilk mağaraya ilk bizonu çizdiğinden beri sonra bütün çaylar yeni balıkları yeni su otları yeni tatlarıyla dökülüyor onun içine ve kurumayan uçsuz bucaksız akan bir odur.’’

Bu uçsuz bucaksız ırmak yoluna çıkan herkesi beslemeye, tedavi etmeye devam edecektir. Sanata öncelik veren bireyler düşünce fonksiyonlarındaki değişimi kısa sürede fark edecek ve çevrelerine baktıkları pencereden kurtularak geniş bir bakış açısına sahip olacaklardır.

MEHMET BABAT KİMDİR ?

1989 yılında Van'da doğan sanatçı, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Öğretmenliği Ana bilim Dalından 2013 yılında mezun olmuş, halen Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Birleşik Sanatlar Ana Sanat Dalında yüksek lisans öğrenimi görmektedir. Ankara'da bulunan Nevart Sanat ve Tasarım Akademisinde öğretmenlik yapan sanatçı, 2013 yılında geleneksel gazi resim heykel yarışmasında başarı ödülü ve 2015 yılında düzenlenen II. Peker Sanat ödülleri Mansiyon, 2017 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığının Düzenlediği 17.ŞEFİK BURSALI Resim Yarışması, başarı Ödülü ve 2019 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığının Düzenlediği 18. ŞEFİK BURSALI Resim Yarışması, Mansiyon Ödülü’nün sahibidir.

YAZ RESİM ATÖLYESİ

  • Atölyeler 2 saatliktir.
  • Akrilik boya kullanılacaktır.
  • Malzemeler kurumumuz tarafından karşılanacaktır.
  • Tuval ölçüleri 50×40 cm dir.
  • Kontenjan 6 kişidir.
  • Yaz atölyeleri sonunda katalog ve katılım sertifikası verilecektir.
  • 2 saatlik atölye ücreti 150 TL'dir.

ATÖLYE PROGRAMI 

nevart-resim-kursu-mehmet babat-1 nevart-resim-kursu-mehmet babat-2 nevart-resim-kursu-mehmet babat-3 nevart-resim-kursu-mehmet babat-4

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim.