Ana sayfa » Eğitim, Yeni Konular

Yeni Dönem Çocuklar İçin Sanat Eğitimi Kayıtlarımız Başladı

Gönderen kişi | 04 Ekim 2020 – 13:15

çocuk resim kursuÇiz Boya(yaş 05-07)

Çiz-Boya eğitim programı sürecinde çocuğun ifade etmek istediği imge parçalarını bilmesi ve birimlerin yönlerini tayin edebilmesi hedeflenir.

Düşlerini basit ve şematik olarak anlatmaları için yapılan sanatsal etkinlikler ile çocuk duygu ve düşüncelerini ortaya koyacak girişimler de bulunur, çevresindeki objeleri betimler. Okul öncesi sanatsal eğitim ailenin çocuğunu tanıması ve onu hangi alanlara yönlendirmesi gerektiği konusunda bir fikir verir.

Akrilik Eylem(Yaş 7-9)

Çocuğun kendini sanatsal olarak ifade etmesine olanak tanıyan kültüre, araştırmaya dayalı disiplinlerarası bir eğitim programıdır. 08-10 yaş düzeyi çocuğun davranış temellerinin kesinlik kazanmaya başladığı yaşlar olduğundan çocukların eğlenirken davranış disiplini elde etmesi hedeflenir.

Renk bilgisinin aktiviteler ile birlikte kavratılmasının hedeflendiği program sürecinde çocuğun tatmin edici sonuçlar elde etmesi sağlanır.

Ben Sanatçıyım(Yaş 9-12)

Ben sanatçıyım eğitim programında düşsel gelişime ilişkin öğrenme ve öğretme yöntemlerini rasyonel duruma getirmek suretiyle çocuğun, sanatı estetik bir olay olarak algılayıp kendi içsel dürtülerini ifade etmeye çalışması hedeflenir.

Bu eğitim programı sürecinde temel amaçlardan biri çocuğun kendini fark etmesi ve farklılıkları ile sosyal çevresinde yer bulmaya çabalaması sağlanır.

Bileşik sanatlar(Yaş 12-14 )

Çocuklara yönelik sanat eğitimi grubunun son seviyesi olan Bileşik Sanatlar Eğitim Programı’nda düzensizlikten rahatsız olan ve çevresini güzelleştirmeyi sosyal bir sorumluluk olarak ele alan, sanatsal bireylerin yetiştirilmesi hedef alınmaktadır.

Program süresince öğrencinin özgün düşünme, üretme ve deneme kapasitelerinin geliştirilebilmesine yönelik çalışmalar yapılır. Program sanat yoluyla ifade olanağı vererek ruh sağlığına yardımcı olabilme yönünde azımsanmayacak katkılar sağlar. Çocuğun kendini tanıması ve hangi alanda ne yapmak istediği konusunda düşünmesine yardımcı olur. Bu durum çocuğa hem üniversiteye hazırlık hem de üniversite döneminde büyük avantaj sağlar.

Ders Gün ve Saatleri

Cumartesi, Pazar 11.00-12.30, 13.00-14.30, 15.00-16.30

Kontenjan her yaş grubu için 4 kişi ile sınırlıdır.

Fiyat bilgisi almak için bilgi@nevart.net

Detaylı Bilgi almak için 0(312) 439 90 71

Tags: , , ,

Bir yorum yazın

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Aklınızdan geçenleri söyleyin...

You can use these tags:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim.