Eğitim Yeni Konular

Yeni Dönem 1 Ekim 2022 Cumartesi Başlıyor!

Nasıl bir eğitim veriyoruz?

Eğitimlerimizde az sayıda öğrenci ile birebir bir sanat hayatına adım atacak öğrencinin sanat danışmanlığı, kişisel gelişim özelliklerine göre yapılmakta ve bireysel bir yol haritası çizilmektedir. Öğrencilerimiz akademimizde aldığı eğitimlerde sanat deneyiminde ve gelişimlerinde sadece eğitim aldıkları dönemde değil sonrasında da akademi desteğinden faydalanmaktadırlar. Yaşadıkları sanat eğitim deneyimi öğrencinin eğitim hayatının hiçbir noktasında elde edemeyeceği bilgi ve beceriler barındırmaktadır. 

Eğitim 3 aşamadan oluşuyor:

1. aşama temel çizim aşaması. Bu aşamada ilk olarak çizim tekniklerinin temelleri ve basit objelerin hayalden ve bakarak çizilmesini içeriyor. Oran-orantı, perspektif, farklı bakış açılarından objeleri hayal ederek çizebilme gibi beceriler kazanılıyor.
2. aşama görsel algı aşaması. Görsel algı aşamasında da yapılan çalışma desen ve imgesel tasarıma yönelik temel kurallar, anatomi ve perspektif çalışmalarını içeren, yetenek sınavlarında başarılı olmak için yeterli olan bir düzeyi oluşturuyor.
3. aşama sanatsal ifade aşaması. Bu aşamada artık öğrenciler hayallerinden artistik imgesel tasarım, mekansal çalışmalar, figüratif çalışmaları yapabiliyor, yaptığı çalışmaları sergileyebilecek bir noktaya ulaşıyor.

Ders Gün ve Saatleri hakkında detaylı bilgi aşağıdaki linktedir.

Ön Kayıt ve Ücretler

Grup Kontenjanları 10 kişi ile sınırlıdır.

Dersler grup şeklindedir.

Öğrenci istediği gün ve saat grubunu tercih edebilir.

Öğrenci tercih ettiği ders gün ve saatine devamlılık sağlamak zorundadır.

Ders telafiler o ay içinde gerçekleştirilmelidir. Diğer aylar telafi yapılmamaktadır.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim.