Yeni Konular

Yetenek Sınavlarına Hazırlık ve Portfolyo Programı 1 Ekim’de Başlıyor

Özel Yetenek Sınavı Nedir?

Özel yetenek sınavları üniversitelerin güzel sanatlar, mimarlık ve tasarım fakülteleri tarafından düzenlenen, öğrencilerin görsel algısını ve yaratıcılığını ölçen bir sınav şeklidir. Bu sınava girmek için öğrencilerin YGS’den baraj puanını geçmeleri yeterlidir. LYS puanının yetenek sınavı için etkisi olmadığından dolayı, öğrencilerin LYS’ye girmelerine gerek yoktur.

Yetenek sınavlarıyla öğrenci alan bölümler:

İç Mimarlık, Endüstri Ürünleri Tasarımı, Grafik Tasarım, Çizgi film-Animasyon, İletişim ve Tasarım, Plastik Sanatlar, Sahne Tasarımı, Görsel İletişim Tasarımı, Tekstil Tasarımı, Moda Tasarımı, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Resim, Heykel, Seramik, Baskı Sanatları, Fotoğrafçılık, Cam, Eski Yazı, Eski Çini Onarımları, Halı Kilim ve Eski Kumaş Desenleri, Tezhip, Fotoğraf ve Video, Resim Öğretmenliği, Seramik Öğretmenliği, Geleneksel Türk El Sanatları Öğretmenliği, Sanat (Tasarım) Yönetimi, Sahne Dekorları ve Kostümü, Geleneksel Türk Sanatları

2010-2011 Eğitim Yılında %100 Başarı

Nevart Sanat ve Tasarım Akademisi 2010-2011 eğitim yılını %100 başarıyla tamamladı.  Mimar Sinan Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi gibi Türkiye’nin önde gelen devlet üniversiteleri ile özel okulları %100 burslu kazanan öğrencilerimiz iç mimarlık, endüstriyel tasarım, grafik tasarım, görsel iletişim tasarımı, animasyon-çizgi film, moda tasarımı, resim, heykel gibi bölümlere kayıtlarını yaptırdılar.

2011-2012 Eğitim Yılında Yeni Eğitim Programı

Nevart Akademi’nin uzman eğitmen kadrosu yurtiçinden ve yurtdışından akademisyenlerle görüşerek eğitim programında yenilikler yaptılar. 2011-2012 eğitim yılında öğrencilerin yaratıcılığını geliştirecek derslerle imgesel tasarım ve figür çizimleri konusunda ileri düzeyde eğitim vermeyi hedeflemektedir. Sanatsal anatomi dersleri teorik ve uygulamalı olarak devam ederken, heykel dersinde kas sistemi ve iskelet yapısı detaylı olarak işlenecektir. İmgesel tasarım, renk bilgisi, temel çizim, desen, sanat tarihi dersleriyle birlikte yeni eğitim yılında ek olarak grafik ve fotoğrafçılık dersleri de bulunmaktadır. Bu derslerin amacı öğrencilerde kompozisyon bilgisini geliştirmek, görsel hafızayı güçlendirmek , sanatsal kurgulama yeteneğini artırmaktır.  Bu eğitim programı Türkiye’de sadece Nevart Akademi tarafından uygulanmaktadır.  2010-2011 eğitim  yılında sağlanan %100 başarının devam etmesi için Nevart Akademi uzman eğitmenleri ve ciddi eğitim programlarıyla yeni döneme yine iddialı başlıyor.

Yurtdışında okumak isteyenler için Portfolyo Programı

Yurtdışındaki üniversitelerin güzel sanatlar, tasarım ve mimarlık fakülteleri öğrencileri portfolyo ile kabul etmektedir. Portfolyo, içeriğinde öğrencinin sanatsal çalışmalarını bulunduran bir dosyadır. Bu dosya öğrencinin yeteneğini ve yaratıcılığını ifade etmesi açısından öğrencinin en iyi çalışmalarını içermelidir. Portfolyo programımızla ilgili detaylı bilgi için tıklayın.

Dersler 1 Ekim’de başlıyor. Sınıf kontenjanımız 15 kişi ile sınırlıdır. Kayıtlarımız başlamıştır.

Eğitim programlarımız ve ücretlendirme ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın.
Ders içeriklerini görmek için tıklayın
Detaylı bilgi için bizi arayın.

 

 

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim.