Yetenek Sınavlarına Hazırlık ve Portfolyo Programı 15 Eylül’de Başlıyor

yetenek_sınavlarina_hazirlik_kizilay_ankara

Nevart Akademi uzman eğitmenleriyle eğitim programı için yurtiçi ve yurtdışı akademisyenleriyle görüşerek dünya eğitim standardında görsel sanat eğitimi programını hazırlamıştır. 2015-2016 eğitim yılında hedefimiz öğrencilerimizi görsel sanat alanında yaratıcılığını ön plana çıkarabileceği, değişimleri takip edip gelişiminde kullanabileceği, donanımlı bir halde Nevart Akademi’ den mezun etmektir.

Nasıl Bir Eğitim Veriyoruz?

Nevart Akademi eğitmenleri olarak öğrencinin sanat gelişiminde, performansında sorumluluğunun çoğunun öğretmenin elinde olduğu ilkesiyle doğru orantılı ilerliyoruz. Sorumluluk bilinci direkt olarak eğitimin kalitesini etkileyen vazgeçilmez bir unsurdur.Akademi eğitimi öğrencilerimizin yaratıcı niteliklerini ortaya çıkarma felsefesiyle gösterilebilir.

Çizim eğitimimizde önemli yere sahip olan öğrencinin biçimi irdelemesi, geometrik form anlayışını kavrayabilmesi üzerinden ilerlemektedir. Çizim eğitiminde bu yöntem artık klasik çizim eğitiminin yerini almıştır. Öğrencimizin verilen biçimi çizmesinden çok, biçimleri analiz edip biçim oluşturabilme yetisini kazandırmayı amaçlıyoruz. Temel çizim aşamasında da anatomi eğitiminde de öğrencinin geometrik formlarla düşünebilmesini sağlıyoruz. Bu bağlamda temel tasarım ilkeleri, reprodüksiyonlar yapabilme üzerinde süreç ilerlemektedir. Çizim eğitimini sanat, teknik ve insan üçlemesiyle gerçekleştiriyoruz.

Eğitimlerimiz 3 aşamada gerçekleşmektedir.

1. aşama Temel Çizim : Bu aşamada öğrencimiz çizimin temelinden başlayarak çizim teknikleri, çizgi eğitimi, obje çizimleri, oran-orantı, perspektif eğitimini alır. Bu sayede öğrencimiz biçimsel analizi gerçekleştirmektedir.

2.aşama Görsel Algı : Bu aşamada öğrenci anatomi ve imgesel ile tanışır. Temel kurallar, formlar öğretilerek öğrenci yeterli düzeye ulaştırılır.

3.aşama Sanatsal İfade : Sanatsal ifade aşamasında öğrenci yaratıcı ve artistik çizgilerini keşfederek mekânsal ve figüratif çalışmalar ortaya koyabiliyor.

Neden Az Sayıda Öğrenci Kabul ediyoruz ?

Nevart Akademi olarak dünya standartlarında tasarımcı ve sanatçılar yetiştirebilmeyi amaçlıyoruz. Bu amaç doğrultusunda eğitim sürecinde büyük bir emek verilmesi gerektiğinin farkındayız. Bu emek ve eğitim ancak birebir uygulanabildiğinde gerçekleştirilebilir. Öğrenciye görelik ilkesini baz aldığımızda her öğrencinin öğrenme düzeyi, şekli birbirinden farklılık gösterebileceğinden az sayıda öğrenciyle birebir ilgilenilebilir . Nevart Akademi bu anlayışla Gsf hazırlık kontenjanını 30 kişiyle sınırlı tutacaktır.

Ayrıntılı bilgi için bizi arayabilir veya e-posta gönderebilirsiniz…

0312 439 90 71
bilgi@nevart.net

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim.