Eğitim Yeni Konular

YGS Bir Son Değil.

Nevart Web Bannerlar-YGS-2

Öğrencilerin bir sene boyuncu dikkatli ve özenli bir şekilde çalıştıkları YGS sınavı geldi çattı. Özellikle ailelerin ve çevrenin baskıları öğrencileri büyük bir strese sokuyor ve buda öğrencilerde sınav kaygısına sebep oluyor. Bunun en büyük nedenlerinden biride eğitim sistemindeki yanlışlar. Gençlerin geleceğini tek bir sınava bağlamak ve bunu zorunlu kılmak oldukça yanlış bir yöntem. Diğer bir yanlışda gençlerin yanlış yönlendirilmesi.

Öğrencilik hayatları boyunca sadece mühendilik, tıp, öğretmenlik gibi alanlara yönlendirilen çocuklar kendilerinin ve yeteneklerinin farkına varmakta zorluk çekmektedir. Ancak bu durum gençlerin kendilerini keşfetmesine bir engel değildir. YGS-LYS gibi sınavların bir son olmadığını bilmelerinde fayda var. Burada ailelere ve eğitmenlere büyük bir görev düşmektedir. Küçük yaşlarda doğru bir yönlendirme ile gençler daha mutlu oldukları işler yapabilir ve daha verimli olurlar. Kısaca YGS bir son değil kendini tanı, yeteneklerinin ve yapabileceklerinin farkına var!.

Sanat ve Tasarım alanlarına ilgi duyan öğrenciler vakit kaybetmeden bu alanlara yönlendirelebilir. Ülkemizde ki üniversitelerin Güzel Sanat Fakülteleri gençler için iyi bir fırsat. Gençler tercih edebilecekleri alanlar ise şöyle;

Grafik Tasarım Bölümü için tıklayınız.

Çizgi Film ve Animasyon Bölümü için tıklayınız

İç Mimarlık Bölümü için tıklayınız.

Moda Tasarımı Bölümü için tıklayınız.

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü için tıklayınız.

Endüstriyel Tasarım Bölümü için tıklayınız.

Resim Bölümü için tıklayınız.

Heykel Bölümü için tıklayınız.

Seramik Bölümü için tıklayınız.

Yetenek Sınavları için tıklayınız

Nevart Akademi Yetenek Sınavlarına Hazırlık Eğitimi için tıklayınız.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim.